Szukasz świeżości? Zajrzyj do Krakowa!

Żyjemy w czasach gigantycznych możliwości - i mając tu na myśli tylko i wyłącznie kwestie rowerowe, to naprawdę jest w czym wybierać. Statystyczny Kowalski, który lubi swój rower górski i chce spróbować swoich sił w wyścigu ma... problem ;) problem z wyborem. Pojechać w sobotę, a może w niedzielę? Na krótkie XC czy dłuższy Maraton? Jeśli już maraton to gdzie - bo tak naprawdę w każdy z weekendowych dni są co najmniej dwa lub trzy do wyboru, na południu i na północy. Kolejna sprawa - dystans - większość organizatorów proponuje trzy do wyboru. Jeśli już zdecydowaliśmy, pozostaje już "tylko" zarejestrować się, przygotować i pojechać... 

Ludzie myślą, organizatorzy wychodzą naprzeciw uczestnikom, sport rowerowy rozwija się... aktualnie, mówiąc tylko i wyłącznie o rodzajach rywalizacji na rowerach górskich, mamy do wyboru: cross-country, eliminatory, maratony, up-hille, maratony na orientację, wyścigi dwudziestoczterogodzinne, etapówki, czasówki i pewnie jeszcze kilka innych o których zapomniałam na tą chwilę ;) Ale mimo tego wszystkiego - dalej się rozwijamy i potrafimy stworzyć coś zupełnie nowego... 

Organizator I Karpackiego Hulaki cały rok dopracowywali koncept, który będzie miał swój początek już w ten piątek, dokładnie o północy 28 lipca. 

Ogólnie mówiąc celem tego maratonu jest zaliczenie siedmiu odcinków wyznaczonych przez organizatora, w dowolnej kolejności i czasie. Macie na to dokładnie... 72h! Od północy w piątek, do godziny 24:00 w niedzielę. W tym czasie musicie zjawić się na starcie w Krakowie (na Podgórzu, tuż nad Wisłą, na ulicy Staromostowej 1, przy knajpce „Punkt Docelowy”), przejechać wszystkie wymagane odcinki (można je znaleźć TUTAJ) i zameldować się na mecie, która znajduje się w tym samym miejscu, gdzie start. 

Pestka, powiecie - smaczek tkwi w odcinkach specjalnych - jest ich dokładnie siedem i są rozsiane... po całych Beskidach i Podhalu. Większość dystansu obowiązkowego jest pokonywana drogami utwardzonymi, aczkolwiek nie jest to całość - plus do tego trzeba doliczyć trasę między odcinkami oraz do startu i mety. 

Oprócz tego organizator stawia na samowystarczalność. Sami sobie wybieramy godzinę startu, tempo, trasę... sami zaopatrujemy się w rzeczy niezbędne podczas wyprawy, SAMI pokonujemy cały wyścig. Zabroniona jest pomoc innych osób w każdej z dziedziny - zamówienia noclegu, zaopatrywania w żywność czy współtowarzyszenie na trasie. Wyjątkiem jest jazda w grupie, która jest dozwolona w tej pierwszej - pilotażowej edycji - tego wydarzenia. 

Weryfikacja przebytej trasy będzie się odbywać poprzez zapis GPS za pomocą aplikacji w telefonie lub innym urządzeniu - warunek jest jeden - plik w formacie *.gpx musi zostać wysłany do organizatora w ciągu 7 dni po zakończeniu wyścigu. Ślad musi zaczynać się w miejscu startu, pokrywać wszystkie obowiązkowe odcinki oraz kończyć się w miejscu mety. 

Jeśli brzmi to dla was fantastycznie i macie ochotę wystartować - nic trudnego. Organizator przyjmuje zgłoszenia za pomocą formularza na stronie internetowej wyścigu - KLIK lub za pomocą komentarza pod informacją o wydarzeniu. 

Dla zainteresowanych podajemy link do strony internetowej, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje... -> KARPACKI HULAKA

Życzymy powodzenia wszystkim, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie i wystartować - czekamy na wieści jak wam poszło!


o autorze

Oliwia Kamińska

Fanatyczka rowerowa, zawodniczka bikejoringu. Po kilku latach wraca do mtb i... będzie także próbować swoich sił na szosie!

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl