Wsiadamy na rowery... w lipcu!

Maj za nami... czerwiec także za nami... nastał lipiec. Miesiąc letniego słońca i urlopów. Czas, by zregenerować siły witalne na następny rok i odpocząć od codziennych obowiązków w pracy. Jeśli korci Was rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady... proponujemy najpierw zerknąć, gdzie w najbliższy weekend możecie pośmigać na rowerze ;) 

Sobota szosą stoi. Fanatycy wycieczek i ścigania się po nagrzanym asfalcie mają w czym wybierać - na południowym krańcu kraju, a dokładnie w zimowej stolicy Polski - Zakopanem - odbędzie się Tatra Road Race - jeden z trudniejszych, o ile nie najtrudniejszy, wyścig szosowy dla amatorów. Wystartować może każdy - kto oczywiście czuje się na siłach - w jednej z dwóch kategorii: FUN oraz PRO. Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ.

Oprócz zmagań górskich, mamy także lżejszą opcję - szczególnie dla mieszkańców centralnej części kraju - kolejna edycja Cisowianka Road Tour - tym razem odbywać się będzie w Tuszynie k/Łodzi. Dystanse są trzy, a mianowicie PRO - 110km, 1/2PRO - 67km oraz 1/4PRO - 44km. Zachęconych zapraszamy na stronę organizatora... KLIK.

Na szczęście zwolennicy nieokrzesanego terenu i górskich dziewiczych szlaków też nie będą zawiedzeni - przed nimi Bike Maraton w Szklarskiej Porębie. Samego cyklu oraz miejsca myślę, że nie trzeba nikomu przedstawiać - a dla świeżaków w temacie napiszę tylko, że każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie żałował... tutaj znajdziecie odnośnik do strony wyścigu - pyyk

A co z niedzielą? Hmm, niedziela... jak to niedziela... w każdym miejscu Polski dzieje się coś innego. A to Legia MTB w warszawskiej okolicy, a to supermaraton szosowy w Świerklanach - Tour de Silesia, znajdzie się również coś dla zwolenników enduro - Kellys Enduro MTB Series. Triathlonowcy mogą wybrać się do Szczecina lub Radkowa. Lotto Poland Bike zaprasza do Wąchocka, a Grand Prix Kaczmarek Electric MTB do Strzelec Krajeńskich. Zbyt wiele tego jest, by po kolei wymieniać, znacznie przejrzyściej będzie, jak to po prostu podzielimy... klasycznie już na dni i kategorie, więc... lecimy!

SOBOTA 08.07

maratony mtb
- Leszczyńska Liga Rowerowa MTB - klik
- Wyścig MTB - Skórcz - link
- Bike Maraton Szklarska Poręba - info

szosa
- Cisowianka Road Tour - Tuszyn - klik
- Tatra Road Race - Zakopane - link

supermaraton szosowy
- Tour de Silesia - Świerklany - info
- Randonneur Cycling Maraton - Kaszuby - Mechelinki - klik
- Supermaraton Szlakiem Don Kichota - Nietążkowo - link

triathlon
- Bydgoszcz Triathlon - info
- II Charytatywny Triathlon Rebelianta - Paczków - klik


NIEDZIELA

maratony mtb
- Puchar Mazowsza MTB - Gielniów - link
- Maratony Kresowe - Gołdap - info
- Legia MTB Maraton - Leoncin - klik
- GP Kaczmarek Electric MTB - Strzelce Krajeńskie - link
- Lotto Poland Bike Marathon - Wąchock - info

crosscountry XC
- Podkarpacka Liga Rowerowa - Wietrzno - klik

szosa
- Szosomannia - Franciszkany - link
- Cyklo Szosa - Strzepcz - info
- Szosowy Klasyk - Szklarska Poręba - klik
- Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton - Wilczyce - link

triathlon
- Triminator - Radków - info
- Triathlon Szczecin - klik

enduro
- Kellys Enduro MTB Series - Szklarska Poręba - link

Zapraszamy, życzymy powodzenia i dobrej pogody! :)


o autorze

Oliwia Kamińska

Fanatyczka rowerowa, zawodniczka bikejoringu. Po kilku latach wraca do mtb i... będzie także próbować swoich sił na szosie!

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl