Zwycięstwo Żura i Bajolek w siódmej odsłonie Pucharu Słowacji XC

Tym razem Puchar Słowacji XC zawitał do Smolenic, niewielkiej miejscowości leżącej nieopodal Trnavy. Na  szybkiej, interwałowej i wysuszonej na pieprz trasie wijącej się wokół zamku najlepiej z polskich zawodników spisali się Juniorzy - Jarosław Żur z Head Pro Team i Klaudia Bajolek ze Scott Eurocycles.com. W tej samej kategorii wiekowej Maciej Biedrończyk, również z Head Pro team zajął 8 miejsce. Nie gorzej od Juniorów zaprezentował się nasz jedyny Masters Tomasz Pierwocha (Bike Store Bielsko) który pewnie zwyciężył swoj wyścig. Trzecie miejsce w Elicie Kobiet wywalczyła Małgorzata Mazurek, umacniając się jednocześnie na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Słowacji, kolejna Polka Stefania Staszel zajęła 4 miejsce. Zwyciężyła mistrzyni kraju Janka Keseg Stevkova, która dzień wcześniej zwyciężyła w krajowych mistrzostwach w Maratonie MTB. Elita Mężczyzn to pewne zwycięstwo Filipa Sklenarika przed Frantiskiem Lamim oraz Tomasem Salakiem, 7 miejsce zajął Szymon Biel.

Pełne wyniki #7 Puchar Słowacji Smolenice

Dzień wcześniej w Dolnym Kubinie odbyły się Mistrzostwa Słowacji w Maratonie MTB. Na liczącej 80 km trasie najszybszy okazał się najlepszy ostatnimi czasy słowacki kolarz górski Martin Haring, 11 minut po nim zjawił się Tomas Visnovsky a trzeci ze stratą blisko 24 minut był Matej Ulik. W kobietach zwyciężyła wspomniana wcześniej Janka Keseg Stevkova.