Czas na Głuchołazy

Wielkimi krokami zbliża się sportowy weekend w Głuchołazach. Czeka nas duża dawka sportowych emocji. Na przełomie września i października zostaną rozegrane prestiżowe zawody.

30 września (sobota) 2017 roku odbędzie się VI ogólnopolski wyścig CykloOpawy XC, noszący rangę Pucharu Polski w kategoriach XCO i XCO Masters. Tym samym będzie to finał pucharowej rywalizacji. W tegorocznej edycji nie zmieni się miejsce startu, dekoracji i bazy parkingowej dla klubów. Trasa zostanie przemodelowana tak aby stanowiła większe wyzwanie dla zawodników. Znikną wszelkie płaskie odcinki i znacząco zostanie zmieniony jej przebieg. Dzięki temu wyścig zyska bardziej górski charakter, co powinno wpłynąć korzystnie na atrakcyjność zawodów. Zmieni się również długość trasy. Zostanie ona nieco skrócona. Jeśli dopisze nam pogoda, elita powinna pokonać jedną rundę w przedziale 11-12,5 minuty.

Z kolei w niedzielę, 1 października odbędzie się Lellek Group – Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy, który w tym roku również jest finałową edycja Pucharu Polski XCM Masters. Tutaj w trasie też zostaną wprowadzone zmiany. Runda rodzinna zostanie zwiększona do  22 km i posłuży jako runda rozjazdowa dla wszystkich dystansów, co podkreśla rodzinny charakter imprezy i przekonuje, że kolarstwo jest sportem dla każdego. Kolejne dwie rundy po 25km i sumie przewyższeń 1300m każda będą niezłym wyzwaniem dla uczestników maratonu. Ponadto, ok. 2 km fragment każdej rundy przebiegać będzie przez nowo otwarte Złote Ścieżki – Górskie Trasy Rowerowe Singletrack w Głuchołazach. Poszczególne dystanse przedstawiają się następująco: rodzinny 22 km, mega 47 km, giga 72 km. Firma Lellek Group – główny sponsor zawodów, zadba o atrakcje dla kibiców, nie zabraknie ich zarówno dla młodszych jak i starszych fanów kolarstwa.

W sobotę odbędą się również Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie MTB – makroregion (woj. opolskie, dolnośląskie, lubuskie i wielkopolskie) oraz Otwarte Międzywojewódzkie  Mistrzostwa Szkółek Kolarskich MTB.

Organizatorem wyścigów są Klub Turystyki Kolarskiej Głuchołazy – Ktukol (www.mtbglucholazy.pl), Polski Związek Kolarski, Miasto Głuchołazy, Powiat Nyski i Województwo Opolskie.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl