VI eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami!

Ładna pogoda, interwałowa trasa i dobra zabawa - to wszystko miało miejsce w ubiegłą sobotę w Brzozowie, który to był nowym, i bardzo trafnym, punktem na mapie Kellys Cyklokarpaty. Szybki, interwałowy wyścig, bez chwili wytchnienia, na którym nawet uczestnicy Hobby nie mieli łatwo, mierząc się z 29-kilometrową trasą. Najwyższe przewyższenie podczas całego maratonu wyniosło 1823m, z którym to zmierzyli się uczestnicy dystansu Giga.

Tym razem na starcie stanęło aż 513 uczestników, w tym 49 kobiet, którzy ciekawi nieznanej dotąd trasy z niecierpliwością oczekiwali na odliczanie... i nie zawiedli się. Trasa sprostała wyzwaniu nawet najbardziej wymagających kolarzy górskich.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (29 km), Mega (51 km) i Giga (72 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Adrian Cierniak (JC-TB Wiedeń)       z czasem 1h 17min. Moment po nim metę przekroczył Jarek Luty (LutyTeam Lubień).Trzeci pojawił się Michał Korlatowicz (ZRYW Buszkowiczki - PTC Przemyśl) z czasem 1h 18min. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Bal (LUBOŃ Skomielna Biała Head Team), wyprzedzając rywalki aż o 15min i kończąc wyścig z czasem 1h 30min. Zaraz po niej na podium stanęły Julia Nowik (Żbik Komańcza) z czasem 1h 44min oraz Klaudia Krzesińska (Żbik Komańcza) z czasem 1h 45min.

Na dystansie Mega najlepszy okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń) z czasem 2h 17min. Dwie minuty po nim metę przekroczył Sławomir Dziwisz, natomiast trzeci pojawił się Marcin Rydel (ZRYW Buszkowiczki - PTC Przemyśl), z czasem 2h 22min. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Ruszała (Grupetto-Cyklopedia Gorlice), która wyprzedziła rywalki aż o 7min i ukończyła wyścig z czasem 2h 49min. Po niej na metę wjechały Kamila Sowa (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl) z czasem 2h 56min oraz Dominika Gosztyła (MTB MOSiR Dukla) z czasem 2h 58min.

Na dystansie Giga zwyciężył Tomasz Bal (LUBOŃ Skomielna Biała Head Team) kończąc wyścig z czasem 3h 18min. Zaledwie ułamek sekundy po nim metę przekroczył Mateusz Rejch (SST Lubcza). Trzeci pojawił się Mateusz Bieleń (BIKERSHOP racing team), z czasem 3h 19min. Tym razem kobiety postawiły na mniejsze dystanse, na których osiągnęły bardzo dobry czas.

Organizatorzy postarali się, aby nowy punkt na mapie był niezapomnianym wyścigiem. I tak też się stało. Wszyscy uczestnicy ukończyli wyścig z uśmiechem na ustach i z wielkim zadowoleniem, mając nadzieję, że i w przyszłym roku będą mogli wystartować w Brzozowie. Na uwagę zasługuje również posiłek regeneracyjny, który tym razem był w postaci… cateringu dietetycznego, czyli idealny obiad dla wszystkich rowerzystów.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając udostępnionych urządzeń myjących.

Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE, które odbyły się w miejscu startu maratonu. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o trzech poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal i dyplom.

Już 1 lipca Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają na kolejny wyścig, którym tym razem odbędzie się w Pruchniku i będzie to dokładnie półmetek sezonu 2017. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/, natomiast więcej informacji na temat samego wyścigu znajduje się na stronie > http://cyklokarpaty.pl/pruchnik/

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.