W najbliższą niedzielę, 25 czerwca, w Olkuszu rozegrany zostanie wyścig rowerowy z serii Bike Atelier MTB Maraton.

Olkusz debiutuje w cyklu, ale miłośnikom aktywnego wypoczynku i jazdy na „dwóch kółkach” miejscowość ta jest doskonale znana. To świetna baza wypadowa na Jurę Krakowsko-Częstochowską i atrakcyjny region dla rowerzystów. Miasteczko zawodów zostanie rozstawione na terenie parku rekreacyjno-krajobrazowego SILVER PARK. Obiekt ten przed dwoma laty otrzymał prestiżowe wyróżnienie sportowego obiektu roku.

Zawodnicy startujący w Bike Atelier MTB Maraton będą ścigać się w Olkuszu po raz pierwszy i po raz pierwszy w historii cyklu, przygotowano dla nich trzy dystanse. Najbardziej wytrwali kolarze zmierzą się z 64-kilometrową, ciężką trasą PRO. Dla mniej zaawansowanych lub tych, którzy preferują szybsze tempo, zaplanowano dystans HOBBY o długości 30 kilometrów. Trzeci dystans, FAMILY, który zwykle prowadził po tych samych ścieżkach co HOBBY, tym razem został oddzielony i liczyć będzie 18 kilometrów. Było to związane z tym, iż dla młodych uczestników, startujących w towarzystwie swojego opiekuna, dłuższa pętla o tak wymagającym ukształtowaniu terenu, mogłaby być zbyt ciężka.

– Zaczynamy od ok. 2-kilometrowego odcinka szosowego, by później przenieść się w bardziej wymagający teren. Po pokonaniu ostrego podjazdu, wjedziemy na dukty leśne, które doprowadzą nas do wzniesień w Jaroszowcu – tak początek rywalizacji opisuje Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. – Cała trasa wyścigu w Olkuszu jest bardzo urozmaicona. Nie brakuje odcinków technicznych i stromych wzniesień. Najwięcej jest ich na dystansie PRO, jednak również rywalizujący na dystansach HOBBY i FAMILY mogą się spodziewać ciekawych fragmentów o zróżnicowanym podłożu.

Podobnie jak w innych imprezach organizowanych przez Bike Atelier, zaplanowano też wyścigi dla najmłodszych adeptów rowerowej jazdy. Będą mogli oni spróbować swoich sił na krótkich odcinkach, dopasowanych do ich wieku (od 200m do 5km).

Wyścig wokół Olkusza będzie czwartym w całym cyklu. Inauguracja miała miejsce 23 kwietnia w Dąbrowie Górniczej, 7 maja ścigano się w Rybniku, a 28 maja w Gliwicach. Kolejne imprezy odbędą się w Jastrzębiu –Zdroju (30 lipca), Psarach (20 sierpnia), Żarkach/Niegowie/Janowie (10 września) i Ustroniu (30 września).

Zapisy drogą elektroniczną kończą się w czwartek, 22 czerwca (na stronie www.bikeateliermaraton.pl), jednak można się zgłosić również w dniu wyścigu, w biurze zawodów.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl