Hurom Sławno Kellys podsumowuje pierwszą część sezonu

Zawodnicy Hurom LKK LUKS Sławno Kellys mają za sobą już pierwszą z trzech części sezonu MTB 2017 na którą składało się 12 imprez. 44 osobostarty pięcioosobowego teamu to średnio niemal 9 wyścigów dla każdego z zawodników. Podopiecznym trenera Przemysława Gierczaka aż 16 razy udało się stanąć na podium zarówno w kraju jak i zagranicą. Najważniejszymi imprezami były te z kalendarza UCI czyli 3 edycje Pucharu Czech mające kategorie C1 i Puchary Polski w tym jeden w Wałbrzychu z kategorią C2 UCI.

Jak oceniają swoje występy sami zawodnicy?

Marta Turoboś – cały czas staram się wrócić do dyspozycji sprzed choroby ale nie jest to droga ani krótka, ani łatwa. Cieszę się, że mogę już trenować na 95% i startować w wyścigach. Mam nadzieję, że po dostatecznej pierwszej części sezonu dalej będzie już tylko lepiej.

Agnieszka Szpocińska – początek sezonu w moim wykonaniu był naprawdę bardzo dobry. Cieszę się, że każdy kolejny rok startów przynosi coraz to lepsze rezultaty. Najbardziej motywują mnie wyścigi w Czechach gdzie jeszcze niedawno jeździłam w połowie stawki a teraz mogę walczyć nawet o wygraną. Priorytetem dla mnie są przed wszystkim MP XCO i choć trasa jest „nie dla mnie” to chcę walczyć o medal, a może nawet o koszulkę z orzełkiem.

Marcin Budziński - Pierwsze wyścigi jak wiadomo zawsze są ciężkie. Odpowiednie nastawienie pozwoliło ze spokojem przetrwać najtrudniejszą część sezonu. Ostatni Puchar Czech w Pecu pod Śnieżką pokazał, ze wszystko zmierza we właściwym kierunku. Przed nami jeszcze bardzo wiele pracy ale myślę, że „jedynie spokój może nas uratować” i jeśli zdrowie pozwoli to uda nam się zrealizować wszystkie postawione sobie cele.

Tomasz Budziński – ostanie szlify formy jak co roku robiliśmy podczas zgrupowania w Chorwacji. Gdy wydawało się, że wszystko mam pod kontrolą przytrafiła mi się kontuzja kolana, która wykluczyła mnie na około miesiąc z treningów,dodatkowo w tym czasie ominęło mnie kilka startów. Sezon rozpocząłem w zasadzie Pucharem Czech w Pradze i był to dla nie naprawdę trudny wyścig.

Każdy kolejny start był w moim wykonaniu zdecydowanie lepszy a 10 miejsce w elicie w wyścigu Pucharu Czech UCI C1 w Pecu pod Snieżką na dobre mnie uspokoiło i pozwoliło nabrać nieco pewności siebie przed kolejną częścią sezonu.

Arkadiusz Wach – cały czas staram się jak najwięcej nauczyć. Bardzo wiele cennego doświadczenia wynoszę szczególnie ze startów w Pucharze Czech gdzie poziom jest znacznie wyższy niż w Polsce. Moja dyspozycja jak do tej pory była bardzo „w kratkę” i zdarzały mi się zarówno fajne wyścigi jak i takie, o których wolałbym jak najszybciej zapomnieć. Sezon jest bardzo długi i mam nadzieję, że jeszcze nie raz uda mi się pojechać dobre zawody.

Jak widać nastroje w ekipie są bardzo dobre i wszyscy są bardzo zmotywowani do ciężkiej pracy.

Trener i jednocześnie dyrektor sportowy Hurom Sławno Kellys Przemysław Gierczak jest bardzo zadowolony z postępów czynionych przez swoich podopiecznych: Bardzo mnie cieszy postawa moich zawodników w dotychczasowych startach. W zasadzie pierwsze wyścigi pojechaliśmy nieco z marszu i na dobrą sprawę dopiero ruszamy z mocniejszym treningiem. Postawiliśmy sobie bardzo wysokie cele ale widząc zaangażowanie z jakim oni podchodzą do wszystkiego co robią jestem spokojny o rezultaty. Najważniejsze imprezy dopiero przed nami więc na ocenę naszej pracy jeszcze przyjdzie czas. Naszym ogromnym motywatorem są nasi partnerzy, którzy wspierają nas bez względu na to czy na wyścigu jestesmy na podium czy „walczymy o przetrwanie”. Dziękujemy Hurom Polska, Kellys Bicycles, gminie Sławno, CST Poland, Force Components Polska, Quest, Optimum,  Polar, Bikeworkx, Shimano Polska oraz Banless i mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na nasz facebookowy fanpage facebook.com/slawnomtbteam oraz na profile zawodników gdzie na bieżąco możecie śledzić ich treningi, wyścigi oraz wiele, wiele więcej.

https://www.facebook.com/turboOska/

https://www.facebook.com/agaracegirl/

https://www.facebook.com/budzikmarcin/

https://www.facebook.com/budzinskitomasz/

https://www.facebook.com/wachrider/


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl