Wyścig UCI C1 w austriackim Langenlois – komentarze kolarzy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Zawody Kamptal-Klassik C1 – Langenlois w Austrii, to nieoficjalny początek sezonu cross country. Wyścig z sięgającą 26 lat historią przyciąga świetnych zawodników z całej Europy. Dla kolarzy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, był to pierwszy start po zgrupowaniu we Włoszech i przetarcie przed mającymi odbyć się już w najbliższy weekend dwoma wyścigami w kategoriach UCI C1 i C3 w Chorwacji.

Bogdan Czarnota – trener drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Jesteśmy po pierwszym starcie. Od razu pojechaliśmy na głęboką wodę - wyścig kat. C1 w Langenlois. To było potrzebne nam przepalenie i jesteśmy z niego zadowoleni. Wszyscy pojechali dobrze. Sprawdzaliśmy nowy sprzęt a na zawodach zawodnicy realizowali założenia taktyczne, które przydadzą się nam już niedługo. Kolejnym startem będą dwa wyścigi w Chorwacji kat. C1 i C3, tam na pewno będziemy walczyć już o wysokie lokaty.

Marek Konwa – zawodnik drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, 10. miejsce w elicie:

W niedzielę zająłem 10. miejsce w pierwszym wyścigu MTB UCI C1 w austriackim Langenlois. Jest dobrze jak na początek sezonu! Liczby wskazują, że nie było lekko a rywale zimą nie próżnowali. Gratulacje dla Bartłomiej Wawaka za zwycięstwo!

Dobry rozjazd już zaliczony – trzeba się szybko regenerować bo już w najbliższy weekend kolejny start. Tym razem jedziemy do Chorwacji na zawody Kamenjak Rocky Trails. Reszta ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team także zaliczyła przyzwoity występ jak na pierwszy start po zgrupowaniu.

Jakub Zamroźniak – zawodnik drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team,  24. miejsce w elicie, 5. w U23:

Na rozpoczęcie sezonu 2017 zdecydowaliśmy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team udać się do Austrii na dobrze wszystkim znany wyścig w Langenlois. Mocno siłowa trasa z długimi podjazdami i szybkimi zjazdami nie była dla mnie zaskoczeniem. Początek wyścigu zacząłem spokojnie, jadąc z zapasem sił. Dopiero od połowy wyścigu podkręciłem tempo i zacząłem przechodzić rywali. Ostatecznie ukończyłem wyścig na 24. pozycji w Elicie i 5. w kategorii U23. Już w tym tygodniu kolejny sprawdzian formy, tym razem w Chorwacji, gdzie powalczymy o jak najlepsze lokaty.

Marceli Bogusławski – 41. miejsce w elicie, 15. w U23:

W minioną niedzielę wystartowałem w Kamptal-Klassik C1 - Langenlois. Wyścig był bardzo mocno obsadzony, przyjechało dużo czołowych zawodników z rankingu UCI. Start U23 oraz elity był połączony, więc od samego startu tempo było naprawdę mocne. Do pokonania mieliśmy pięć długich i wymagających fizycznie rund plus bardzo długą rozjazdówkę pod długi podjazd, gdzie cała stawka się porozciągała. Od samego startu starałem się trzymać pozycję, by w rundę nie wjechać za daleko. Po rozjazdówce jechałem w okolicach 20. pozycji. Po czwartej rundzie i kłopotach technicznych spadłem kilka pozycji. Ostatecznie na metę dojechałem na 41. miejscu w elicie oraz 15 w U23. Już w tym tygodniu razem z całym zespołem Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team startujemy na wyścigu w Chorwacji - Kamenjak Rocky Trails. Trzymajcie kciuki.

Michalina Ziółkowska – 18. miejsce w elicie kobiet:

W obecnym sezonie wyścigi XC są dla mnie uzupełnieniem startów w maratonach. W Langenlois trasa jest typowo siłowa i mało techniczna. To świetne warunki na "pierwsze przepalenie" w sezonie, czemu dodatkowo sprzyja wysoka frekwencja i mocna obsada. Po długich, zimowych treningach ten start sprawił mi dużo frajdy mimo 18. pozycji na mecie. Z niecierpliwością czekam na pierwsze maratony!


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl