Canyon prezentuje kolekcję dziecięcych rowerów

Canyon to marka, która od lat tworzy świetne rowery szosowe, mtb oraz miejskie. Do tej pory w swojej ofercie brakowało jedynie rowerów dziecięcych - właśnie, do tej pory.

"Świat potrzebuje młodych bohaterów" - tak brzmi slogan, który prezentuje dziecięcą kolekcję rowerów marki Canyon. Dzieciaki posiadają zupełnie inne wymagania, jeżeli chodzi o rowery. Jak więc zostały one spełnione? Niemiecki producent skupił się na czterech kluczowych punktach: geometrii, ergonomii, jeździe i bezpieczeństwie.

Geometria

Stworzenie poprawnej geometrii dla roweru dziecięcego jest tak samo ważne, jak dla najwyższego modelu zawodniczego - wygoda jazdy może zaważyć na tym, czy dzieciak nadal będzie chciał podążać rowerową drogą. Aby tak zostało, zastosowano jednolity, 68 stopniowy kąt główki, co poskutkowało stabilnym prowadzeniem całego roweru. Ważnym było także w miarę niskie zaprojektowanie górnej rury, tak aby każde dziecko mogło bez problemu w awaryjnej sytuacji zeskoczyć z siodełka i postawić obie stopy na ziemi.

Ergonomia

Często pomijaną kwestią w przypadku rowerków dziecięcych są chwyty i siodełko. Zarówno jedno i drugie jest zwykłe i niewygodne, albo zawodnicze i... niewygodne. Tutaj Canyon zastosował miękkie chwyty z szerokimi zakończeniami, które dają dodatkowy bufor bezpieczeństwa podczas upadku, bądź też jakiejkolwiek obcierki, a siodełko dopasował do zdecydowanie mniejszych, dziecięcych pośladków.

Jazda

Patrząc na komponenty użyte do produkcji swoich rowerków dziecięcych, możemy odnieść wrażenie, że kupujemy normalny rower dla osoby dorosłej, tyle że w zmniejszonym rozmiarze. Hydrauliczne hamulce SRAM Level, przerzutki SRAM X4 9-cio biegowe, koła na obręczach AlexRims, opony Kenda Small Block Pro, czy też widelec Spinner Grind Air to części pełnoprawnego roweru. Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Bezpieczeństwo

Większość z nas zna ten ból, kiedy mamy tą nieprzyjemność przyłożenia klatą w mostek (oczywiście tylko i wyłącznie po spektakularnej glebie ;)). Aby dzieciakom oszczędzić takich przykrych doznań, Canyon wszystkie swoje mostki pokrył mięciutką gumą - tak na wszelki wypadek. 

Ile więc będzie dziecięcych modeli Canyona? Spójrzcie sami, tabelka poniżej.


o autorze

Jarosław Lesisz

Z wykształcenia polonista, z zamiłowania fan dwóch kółek i wszystkiego związanego ze sprzętem rowerowym. Współzałożyciel oraz redaktor kultowego bikepl.com, twórca największego (jak na tamte czasy) forum rowerowego.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl