Przełajowe MP w Sławnie: Pojedynek Mastersów i najmłodszych

W Sławnie rozpoczęły się przełajowe mistrzostwa Polski. Pierwszego dnia zmagań do walki ruszyli przedstawiciele kategorii Masters i Cyklosport, a także najmłodsi - żacy i młodzicy.

Jubileuszowa, 80. edycja Mistrzostw Polskie w Kolarstwie Przełajowym została zainaugurowana w arktycznych warunkach. Temperatura spadła sporo poniżej zera i z tego powodu początek imprezy został przesunięty, a start kilku kategorii połączono. Ostatecznie zawodnicy i zawodniczki rywalizowali przy temperaturze ok. -10 i słonecznym niebie.

Jako pierwsi na trasę ruszyli kolarze z Masters M50 i wśród nich najlepszy okazał się Sławomir Frejowski. Został w ten sposób pierwszym przełajowym mistrzem Polski w sezonie 2017. Biało-czerwone koszulki wywalczyli także Eugeniusz Bogdziewicz (Masters M70), Andrzej Misina (Masters M60), Wojciech Bartolewski (Masters M50B), Marek Bonecki (Masters M40B), Rafał Chmiel (Masters M40A), Piotr Rakiewicz (Masters M30), Weronika Lorkowska (Masters i Cyklosport Kobiet) i Adam Adamkiewicz (Cyklosport).

Dzień ścigania zakończył pojedynek zawodników i zawodniczek z najmłodszych kategorii. Wśród żaków najlepiej na śnieżnej i zmrożonej trasie poradził sobie Jan Łuków (UKS Toszecka Grupa Kolarska), a w żaczkach zwyciężyła Zofia Krystkowiak (Fundacja Rozwoju Kolarstwa K.Kuźniaka). Z Naramiennikiem i Pucharem Prezesa PZKol, ze Sławna wyjechał natomiast młodzik Kacper Chojnacki (MLKGS Olimpijczyk Szcekociny) i młodziczka Milena Jędrzejak (MLUKS Victoria Jarocin).