Inauguracja Northtec MTB Zimą 2017

Zbliża się pierwszy w tym roku zimowy maraton MTB, który odbędzie się 22 stycznia (niedziela) w Chotomowie w gminie Jabłonna k. Warszawy. Cezary Zamana od 8 lat organizuje z sukcesami cykl Northtec MTB Zimą. Przez ten długi czas przyciągnął do siebie rzeszę oddanych zawodników. W sezonie 2016 w 4 etapach cyklu wystartowało ponad 1600 osób. Impreza rozpędza się z roku na rok, a organizator wprowadza nowości i wciąż powiększa ofertę świadczeń dla uczestników. Maratony odbywają się na sprawdzonych od wielu lat trasach, gdzie wytyczone są trzy zróżnicowane dystanse – jeden dla dzieci oraz dwa dla dorosłych. Prowadzona jest także klasyfikacja drużynowa. Do klasyfikacji generalnej wymagany jest start w 3 etapach.

Zawodnicy mogą liczyć na wiele udogodnień ze strony organizatora – dostępną od rana gorącą kawę i herbatę oraz ciepły posiłek i ciasto na mecie maratonu.  Dodatkowo dostępny jest depozyt rowerowy, gdzie można zostawić rower aby spokojnie zjeść, przebrać się czy wziąć udział w dekoracji. Całe zaplecze zorganizowane jest w ogrzewanych budynkach z zapleczem sanitarnym. Cezary Zamana od wielu lat współpracuje przy tej imprezie z lokalnymi samorządami, dzięki czemu w razie potrzeby może wykorzystać ciężki sprzęt do dobrego przygotowania trasy przy trudnych zimowych warunkach. Na tę chwile nie ma w Polsce lepiej przygotowanej zimowej imprezy rowerowej.

Dodatkowe świadczenia to pamiątkowe medale dla tych maratończyków, którzy przejadą wszystkie 4 etapy cyklu oraz prezent dla posiadaczy pakietów Max w postaci kolarskiej chusty typu buff, uszytej specjalnie na tę imprezę przez cenioną w świecie kolarskim firmę CMT, właściciela marki SISU. Do zgarnięcia są również 2 rowery marki Northtec. Podczas zawodów na stronie organizatora dostępne będą online wyniki, które są także rozsyłane uczestnikom SMS-em.

Biuro zawodów zorganizowane zostanie w gimnazjum przy ul. Partyzantów 23. Start z ulicy Gen. Lucjana Żeligowskiego na skraju lasu Chotomowskiego. Zawodnicy będą mogli wybrać jeden z trzech dystansów: Hobby - 7km, Fit - 25 km oraz Mega – 44 km.  Na trasie dostępne będą bufety z jedzeniem i piciem.

Program zawodów

Sobota (21.01)

·         godz. 14.00-17.00- zapisy w biurze zawodów

Niedziela (22.01)

·         godz. 8.00 - 10.30 zapisy w biurze zawodów

·         godz. 10.00 - start dystansu Hobby

·         godz. 10.30 - ustawianie zawodników w sektorach

·         godz. 11.00 - start maratonu, dystanse Fit i Mega

·         godz. 13.30 - dekoracja dystansu Hobby

·         godz. 14.30 - dekoracja dystansu Fit

·         godz. 15.00 - dekoracja dystansu Mega

·         godz. 15.20 - losowanie nagrody wśród posiadaczy pakietów Max Zima

·         godz. 16.00 - przewidywane zakończenie

Pozostałe maratony cyklu odbędą się w Karczewie (5 lutego), Mrozach (26 lutego) oraz w Długosiodle (12 marca).


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl