#MyPower - testuj pomiar mocy InfoCrank przez 45dni za darmo!

Na rok 2017 dystrybutor InfoCrank Polska przygotował specjalną propozycję, która kierowana jest przede wszystkim do klubów i stowarzyszeń kolarskich, trenerów i coachów, triathlonistów oraz kolarzy zawodowo i amatorsko uprawiających kolarstwo.

Program #MyPower to inicjatywa mająca na celu szerzenie wiedzy na temat treningów z wykorzystaniem mierników mocy. Dystrybutor InfoCrank Polska przedstawia program na następujących warunkach:

1. Wybierasz swój InfoCrank - dostajesz go na 45 dni do testów, to będzie kompletny, wybrany wg Twoich preferencji oryginalny najwyższej jakości pomiar mocy w korbach InfoCrank. Produkt możesz wybrać na stronie kozzak.pl i napisać do nas maila ze swoimi danymi oraz preferencjami lub wejdź na sklep.kozzak.pl i tam złożyć zamówienie wpisując kod rabatowy #MyPower.

2. Swój personalny miernik mocy otrzymujesz przesyłką kurierską pod wskazany adres, 

3. Zostaje przesłany do Ciebie zestaw porad odnośnie montażu (możesz również dokonać montażu sprzętu na miejscu w siedzibie InfoCrank Polska - opcja zalecana w przypadku gdy nie jesteś w stanie podać dokładnie jakiego rodzaju suportu wymaga Twój rower, montaż jest prosty i trwa ok 5-10 minut),

4. Dostajesz za darmo, na okres testowy do osobistej dyspozycji personalny profesjonalny program on-line do prowadzenia analizy i planowania treningów (dzięki temu dowiesz się jak samodzielnie korzystać z zalet stosowania miernika mocy a tym samy zaplanujesz szczyt swojej formy i poprawisz swoje osiągnięcia),

5. Otrzymujesz możliwość zasięgnięcia porad od najlepszych specjalistów w dziedzinie treningów na mocy,

Przez 45 dni możesz do woli jeździć, sprawdzać, testować i analizować swoje osiągnięcia z miernikiem mocy a w przypadku gdybyś nie był do końca przekonany czy już dojrzałeś do tego typu sprzętu możesz spokojnie odesłać go na nasz adres! 

Uwaga! Program #MyPower przewiduje 15% rabatu  na wykupienie specjalistycznego narzędzia  InfoCrank dla osób, które biorąc udział w akcji dodatkowo udostępnią post o programie na Facebooku!   
Link poniżej:
https://pl-pl.facebook.com/Kozzak-Bikes-Profesjona...

Szczegółowe warunki korzystania z programu znajdziecie w zakładce Pomiary Mocy - InfoCrank na stronie www.kozzak.pl

Skład zestawu: Korba lewa i prawa, Czujniki,  złącze ANT+ USB, klucz Hex Key, SR44 Baterie (przy osi 30mm suport w zestawie, Tarcze

IC-170-M30-BLK 170mm crank length, 110 BCD, 30 mm spindle, M30 BB (Black)

IC-1725-M30-BLK 172.5mm crank length, 110 BCD, 30 mm spindle, M30 BB (Black)

IC-175-M30-BLK 175mm crank length, 110 BCD, 30 mm spindle, M30 BB (Black)

IC-170-M30-BLK-CR 170mm crank length, 110 BCD, 30 mm spindle, M30 BB (Black) 

IC-1725-M30-BLK-CR 172.5mm crank length, 110 BCD, 30 mm spindle, M30 BB (Black) 

IC-175-M30-BLK-CR 175mm crank length, 110 BCD, 30 mm spindle, M30 BB (Black) 

ICC-170-SLV 170mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Silver)

ICC-1725-SLV 172.5mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Silver)

ICC-175-SLV 175mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Silver)

ICC-170-SLV-CR 170mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Silver) 

ICC-1725-SLV-CR 172.5mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Silver) 

ICC-175-SLV-CR 175mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Silver) 

ICC-170-BLK 170mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Black)

ICC-1725-BLK 172.5mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Black)

ICC-175-BLK 175mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Black)

ICC-170-BLK-CR 170mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Black) 

ICC-1725-BLK-CR 172.5mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Black) 

ICC-175-BLK-CR 175mm crank length, 130 BCD, 24 mm spindle (Black)

Mamy dla Was dodatkowo ciekawy wywiad z Kamilem Gradkiem - kolarzem Verva ActiveJet , który przybliża nam nieco swoje podejście do treningu z użyciem miernika mocy InfoCrank. Przypomnijmy, że Kamil Gradek to zawodnik, który ma na swoim koncie wiele sukcesów a wśród nich miedzy innymi zwycięstwo w Tour of China czy też 2gie miejsce w ITT Mistrzostwach Polski w 2015 roku. Kamil ma dodatkowo już dosyć spore doświadczenie bo już 5 letnie w treningach z użyciem różnych mierników mocy:

Od kiedy używasz mierników mocy?
Mierników mocy używam już od około 5 lat

Co skłoniło Ciebie do używania miernika mocy?

W 2012 roku używanie mierników mocy w Polsce nie było aż tak popularne. Postanowiłem sprawdzić jak to działa i przetestować jeden z nich. 

Jakie widzisz zalety treningów z użyciem miernika mocy?

Na pewno ogromna zaleta jest to ze jest on bardzo dokładny, bardziej precyzyjny niż sam pomiar tętna. Ponadto można dokładniej zaplanować swój szczyt formy i co ważne uniknąć przetrenowania.

Czy widzisz jakieś wady?

Według mnie nie ma żadnych wad 

Jakie różnice widzisz między dotychczas stosowanymi miernikami? Czym wyróżnia się InfoCrank w stosunku do PawerTap /SRM inne, bo chyba kiedyś miałeś do czynienia z takim sprzętem?

Używałem wielu mierników mocy dostępnych na rynku. Dla mnie InfoCrank jest numerem jeden. Można go śmiało porównać z SRMem, bo zarówno jeden jak i drugi ma bardzo mały margines błędu i są bardzo dokładne. Na pewno dużym plusem InfoCranka jest bilans lewa-prawa noga. Ponadto można uzyskać przydatne informacje na temat fazy pedałowania.

Jakie stawiasz sobie cele trenując z miernikiem? Czy używasz w ogóle pomiaru tętna?

Każdy trening mam zaplanowany i staram się realizować je w 100%. Na pewno priorytetem jest to, aby cały czas szlifować swoją formę wiec coraz wyżej stawiam sobie poprzeczkę. Pomiar tętna jest nieodzowny przy ćwiczeniach z mocą. Należy bacznie obserwować puls przy interwałach. Jeżeli przy tych samych watach po kolejnych powtórzeniach puls drastycznie się zmienia, należy ich zaprzestać. 

Co zmieniło się w sposobie treningu z miernikiem mocy InfoCrank? Jakie widzisz zmiany i co byś ewentualnie usprawnił?

Bilans lewej-prawej nogi bardzo mi pomógł w powrocie po kontuzji. Dużym plusem jest także to, ze InfoCrank jest mało awaryjny, nie psuje się, nie przysparza mi żadnych problemów. To sprzęt bardzo dobrej jakości. 

Sam analizujesz zebrane dane treningowe czy przesyłasz je do trenera?

Od początku przygody z pomiarem mocy współpracuje z moim trenerem. Wspólnie omawiamy treningi i wyciągamy z nich wnioski na przyszłość.

Jakie są Twoje cele/priorytety na ten rok? 

W tym sezonie chciałbym powalczyć w Mistrzostwach Polski w jeździe w indywidualnej na czas, po tegorocznej porażce. Poza tym chciałbym odnieść ważne zwycięstwo ma arenie międzynarodowej. 

Wolny czas - trenujesz, wyjeżdżasz za granicę (z dziewczyną, znajomymi?) - jak się relaksujesz w czasie wolnym ? 

Każda wolna chwile staram się spędzać w rodzinnym domu z najbliższymi i ukochana, ponieważ moja praca to ciągłe wyjazdy i brak czasu dla tych, których kocham, dlatego rower podczas relaksu schodzi na drugi plan. 

Co poza kolarstwem? Czy rozwijasz jakieś dodatkowe pasje? 

Basen, siłownia, masaże relaksacyjne i sportowe - to to co mnie interesuje. 

Możesz pochwalić się jakimiś Twoimi "ulubionymi" parametrami kolarskimi (moc max, FTP, TSS inne?)

Nie mam ulubionego parametru, ale cieszę się gdy poprawia swoje rekordy mocy maxymalnej i FTP. 

Czy polecasz trening na mocy amatorom?

Oczywiście, pomiary mocy są dla każdego. Jednak trzeba pamiętać, ze posiadanie pomiaru mocy i jazda z nim to nie wszystko. Musi to byc poparte odpowiednia wiedza. 

Jak radzisz sobie z treningami zimą? Na czym jeździsz szosa, rolka, MTB, tor?

Zima przede wszystkim preferuje MTB. Czuje się dużo pewniej na szerszych oponach kiedy jeżdżę po śniegu :-) Ale nie zapominam przy tym o szosie. Jeśli tylko warunki atmosferyczne się poprawiają chętnie jadę na rower szosowy. 

Kolarskie pomiary mocy w korbach - rekomendowane przez Międzynarodową Unię Kolarską z uwagi na swoją precyzję i wiarygodność pomiarów. InfoCrank to także prawdziwe narzędzie do pomiaru mocy dla profesjonalistów i fachowców, wykształconych trenerów sportowych, zawodowców i doświadczonych amatorów.

Dystrybutor: http://kozzak.pl/


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl