Ski Camp Szklarska Poręba – obóz dla biegaczy i kolarzy już w styczniu

Organizatorzy cyklu Bike Maraton i Runner's World Super Bieg zapraszają kolarzy i biegaczy na obóz zimowy do Szklarskiej Poręby.

W trakcie zgrupowania zawodnicy będą mieli zapewnione treningi na nartach biegowych, trening ogólnorozwojowy i wspomagający oraz odnowę biologiczną, a wszystko to pod opieką wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów, fizjoterapeutów i instruktorów.

Główny nacisk położony zostanie jednak na narciarskie treningi biegowe, których bazą będą oczywiście trasy w Górach Izerskich i Polana Jakuszycka.

Narty biegowe mogą być znakomitym środkiem treningowych i dla kolarzy, którzy przygotowują się do kolejnego sezonu i dla biegaczy, którzy często biegają i startują przez cały rok. Początek zimy to dobry czas aby budować bazę tlenową i wytrzymałość przed wiosennymi startami. Bieganie na nartach to nie tylko znakomity trening ogólnorozwojowy angażujący praktycznie wszystkie partie ciała, ale również okazja do przełamania monotonii biegowych i kolarskich treningów.  Może to być też okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń i możliwość spotkania kolarzy górskich i szosowych oraz biegaczy ulicznych i górskich. Zima dla wszystkich jest taka sama i warto czerpać z niej pełnymi rękami.

Klimatyczne i przyrodnicze atrybuty Gór Izerskich będą tutaj dodatkowym bonusem.

Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy pod kątem ich narciarskich doświadczeń i treningowych oczekiwań, tak aby każdy znalazł coś dla siebie i wyjechał ze Szklarskiej Poręby w pełni zadowolony. Będą więc grupy dla początkujących i zaawansowanych. Trening narciarski zostanie połączony z lekkimi rozruchami w Szklarskiej Porębie oraz zajęciami na basenie i siłowni. Do dyspozycji uczestników będzie także basen i sauna. Będą oni mogli również skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych i masaży. Uczestnicy będą mieli trzy posiłki dziennie oraz dostęp do napojów izotonicznych.

Idea jest prosta - zima to okres, w którym budujemy formę na kolejny sezon i przygotowujemy się do wiosennych startów. Pomożemy Wam się przygotować do sezonu.

Proponujemy Wam jedyne w swoim rodzaju zgrupowanie przeznaczone dla biegaczy i kolarzy.

Nasz Ski Camp to okazja to złamania zimowej monotonii Waszych treningów oraz do wprowadzenia w Wasze przygotowania elementów biegania na nartach, marszobiegów oraz treningów w hali i na basenie. Po jesiennym roztrenowaniu i odpoczynku znów przychodzi czas na budowanie bazy wydolnościowej i wytrzymałościowej przed kolejnym sezonem.

Zima to przecież czas, w którym wykuwa się forma na nadchodzący sezon startowy. To czas mozolnego pokonywania kolejnych kilometrów - obojętnie czy na własnych nogach czy na rowerze. Nie zawsze można uciec na słoneczny obóz do Portugalii czy Hiszpanii aby trochę oszukać polską zimę.

Bazą zgrupowania będzie hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Obóz odbędzie się w terminie 8-13.01.2017. Organizator przyjmuje zgłoszenia pod adresem camp@bikemaraton.com.pl do 23.12.2016. Koszt obozu to 990 PLN.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl