Kolejne zwycięstwo Ani Szafraniec i s-ki

Zawody klasy UCI CLASS 2 "8. Int. Eisenberger WeinidylleTrophy" odbyły się w niedzielę na malowniczo położonej trasie, pośród miejscowych winnic. Każda runda liczyła 4100m i 190m przewyższenia. Elita kobiet miała do pokonania 6 rund, natomiast Elita mężczyzna 9 rund, jednak ze względu na panujące warunki organizator postanowił skrócić wyścig o 1okrążenie. Bez niespodzianek zakończyła się rywalizacja kobiet, jako pierwsza linię mety minęła Ania Szafraniec (JBG-2 Team), tuż za nią uplasowała się reprezentantka Słowenii Blaza Klemencic (FELT OTZTAL X-BIONIC), trzecie miejsce zajęła Słowaczka Janka Stevkova (CK EPIC DOHNANY).

Z kolei bardzo emocjonujący przebieg miała rywalizacja mężczyzn, na starcie pojawiło się wiele znanych nazwisk europejskiego MTB, łącznie 75 startujących. Od początku mocne tempo narzucił reprezentant gospodarzy Christoph Soukup (Merida Biking Team), który prowadzenia nie oddał już do końca. Jako szósty linię mety minął Piotr Brzózka (JBG-2 Team) - pierwsze miejsce w kat. młodzieżowiec. Na 17 miejscu zawody ukończył Kornel Osicki (JBG-2 Team). Z powodu groźnego upadku rywalizacji nie ukończył Adrian Brzózka (JBG-2 Team), na szczęście skończyło się na niegroźnych  potłuczeniach.

W sobotę został rozegrany maraton rowerowy Powerade Suzuki MTB Marathon w miejscowości Dolsk. Na trasie liczącej blisko 100km bezkonkurencyjny okazał się Marek Galiński (JBG-2 Team), któremu pokonanie tego dystansu zajęło 02:52:26sek.