Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wezmą udział w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB!

W niedzielę 11 września w Jeleniej Górze odbędą się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. W tym roku mistrzostwa po raz pierwszy posiadają rangę UCI MTB Marathon Series! W zawodach wystartuje Michalina Ziółkowska, Michał Ficek oraz Bogdan Czarnota – kolarze z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Kotlina Jeleniogórska to teren bardzo ciekawy oraz wymagający technicznie. Jelenia Góra otoczona jest ze wszystkich stron pasmami górskimi: Góry Izerskie – od zachodu, Góry Kaczawskie – od północy, Rudawy Janowickie – od wschodu oraz Karkonosze od południa. Takie umiejscowienie gwarantuje kolarzom MTB duże wyzwania oraz zaciętą rywalizację na trasie.

Na pętli MP w Jeleniej Górze nie znajdziemy jednak aż tak długich podjazdów, jak na innych górskich maratonach. Największą trudnością trasy jest jej zróżnicowanie i nieprzewidywalność. Sztywne podjazdy pomieszane są z niebezpiecznymi, kamienistymi zjazdami i podmokłymi łąkami. Pętla Bike Maratonu w Jeleniej Górze prowadzi po trasie okrężnej ze startem na Placu Ratuszowym i metą w Parku Paulinum. Na dystansie GIGA kolarze będą mieli do pokonania 87 km i 2600 m przewyższeń. Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team z dużym entuzjazmem komentują swój start w maratonie.

Komentarz Michaliny Ziółkowskiej z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

MP w Jeleniej Górze są dla mnie ważnym startem, gdyż mam przyjemność bronić tytułu, który wywalczyłam rok temu. Kilka ostatnich tygodni treningów podporządkowałam przygotowaniu się do tej imprezy. Nie jest łatwo odkryć w sobie ostatnie rezerwy po całym sezonie startów na mocno obsadzonych maratonach w całej Europie. Tak jak rok temu przygotowana jestem na rywalizację na selektywnej i nie do końca odpowiadającej mi trasie. Dodatkowo startuję w bardzo mocnej stawce zawodniczek.

W tej chwili myślę tylko o tym, co zrobić, żeby dojechać do mety szybciej od wszystkich moich rywalek. 1. miejsce na pewno wynagrodziłoby mi wszystkie niedogodności jakie czekają mnie na tej trasie.

Komentarz Michała Ficka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB są jedną z najważniejszych imprez w moim kalendarzu startów w tym roku. Trasa w Jeleniej Górze jest bardzo wymagająca pod względem techniki jazdy oraz wytrzymałości, dlatego kolejność na mecie z pewnością nie będzie przypadkowa. Aktualnie jestem na ostatniej prostej intensywnych przygotowań i jestem spokojny o swoją dyspozycję na karkonoskiej trasie. Mam nadzieję, że wyścig przebiegnie bez nieplanowanych przygód i uda mi się uzyskać satysfakcjonujący wynik. Na pewno spełnieniem moich marzeń byłby medal, jednak realnie patrząc liczę na pozycję w pierwszej dziesiątce kolarzy górskich w Polsce. Każdy inny wynik będzie dla mnie rozczarowaniem. Trzymajcie kciuki!

Komentarz Bogdana Czarnoty z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

W weekend rozpoczyna się MP w Maratonie MTB, a co za tym idzie koniec sezonu. Ten sezon miałem bardzo szarpany, co tydzień były wyjazdy z zawodnikami lub miałem swoje starty, gdzie osiągałem satysfakcjonujące mnie wyniki. Moje treningi w ostatnim okresie są regularne i dyspozycja jest coraz lepsza. W końcu pracowałem też w Livigno nad swoją dyspozycją trenując z Katarzyną Solus - Miśkowicz, która szykowała się do Igrzysk w Rio De Janeiro.

Trasa bardzo mi odpowiada, a jeszcze gdyby popadało, to tylko dla mnie lepiej. Są sztywne podjazdy i sporo technicznych zjazdów. Takie właśnie trasy lubię. Przypadku nie będzie i wygra najlepiej przygotowany do tej imprezy. Ja postaram się namieszać trochę w stawce.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl