Shimano STEPS - pięć mitów na temat rowerów elektrycznych obalone

Przez ostatnie lata coraz większą popularność zdobywają rowery elektryczne. Jednocześnie wokół nich rodzi się coraz więcej mitów, które nie do końca mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że rowery elektryczne zdecydowanie różnią się między sobą.

Czym różnią się od tradycyjnych rowerów? Dlaczego aż tyle kosztują? I dlaczego system Shimano STEPS jest zupełnie inny od tych wykorzystywanych w tradycyjnych rowerach elektrycznych?

Mit 1 - E-bike jest zdecydowanie za drogi

Rowery elektryczne do najtańszych nigdy nie należały i zapewne w najbliższej przyszłości nie będą należeć. Nie trzeba nikogo przekonywać, że rowery elektryczne, które wyposażone są w komponenty Shimano STEPS gwarantują najwyższą jakość i całkowite bezpieczeństwo, bo marka Shimano jest doskonale znana na rynku. Warto dodać, że wraz z zakupem systemu STEPS uzyskujemy dostęp do szerokiej sieci serwisów Shimano, więc jakiekolwiek usterki będą mogły zostać błyskawicznie usunięte. I nie należy zapominać, że płacąc za e-bike, obok ramy, pedałów i kierownicy, otrzymujemy również silnik, baterię czy komputer rowerowy.

Mit 2 - Najlepiej na rowerze elektrycznym czują się osoby starsze

Tak – na rowerze elektrycznym osoba starsza zajedzie dalej. Tak samo zresztą, jak każda inna osoba – niezależnie od wieku, płci i sprawności fizycznej. Shimano STEPS zadbało o to by zarówno dojazd do szkoły, podróże po mieście, a nawet jazda po terenach pagórkowatych nie sprawiała problemów. Dzięki e-bike’om osoby starsze dotrzymają tempa młodszym członkom rodziny, a ci najmłodsi będą mogli pędzić obok swoich rodziców!

Mit 3 - Siła mięśni to podstawa – rowery elektryczne są dla wygodnickich i leniwych

To niezwykle popularny, ale nietrafiony osąd. Shimano STEPS nie zwalnia nikogo z wysiłku. System ten posiada po prostu funkcje, które w pewnych sytuacjach (np. jazda pod górę) ułatwia ich pokonywanie.

Wjeżdżając pod górkę, jadąc pod wiatr czy po prostu pokonując dłuższą trasę, jazda będzie łatwiejsza. STEPS nie zwalnia nas z pedałowania, więc siła naszych nóg będzie zawsze niezbędna.

Mit 4 - Po co stawiać na półśrodki – wystarczy kupić skuter

Jest taka opcja, że skuter będzie najlepszym wyjściem. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że jazda na skuterze wymaga paliwa, a poruszać się można wyłącznie po ulicy (między samochodami i ich spalinami). W dodatku jedyna aktywność fizyczna jaką wykonujemy podczas jazdy skuterem to siadanie i wstawanie ze niego. Nie mówiąc o irytującym rzężeniu.  

Shimano STEPS posiada system, który wspiera pedałowanie, ale nie zwalnia z niego całkowicie. Można pozostać aktywnym przez całą drogę, a wybór trasy to tylko kwestia pomysłu - można jechać ulicą, ale i między blokami czy przez parki. W absolutnej ciszy.

Z pewnością korzystając z roweru elektrycznego będziesz bardziej eko!

Mit 5 - E-bike nadaje się tylko na ładną pogodę, bo w deszczu elektronika może zawieść

Mało kto lubi jazdę w strugach deszczu, ale na pogodę nikt nie ma wpływu. Podczas jazdy na rowerze, słoneczny dzień może niespodziewanie zmienić się w pochmurny, z porywistym wiatrem i opadami. Zmiany pogodowe niestraszne są rowerom elektrycznym wyposażonym w komponenty STEPS. Wiatr, deszcz i kałuże nie stanowią dla nich żadnego problemu. Oczywiście posiadanie odpornego na deszcz e-bike’a nie zwalnia z posiadania przeciwdeszczowego stroju.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl