Nove Mesto - Thomas Bonnet ze Złotem

Kolejnym piątkowym wyścigiem o tytuł mistrza globu był start juniorów który zaplanowano na godzinę 17. Lista startowa liczyła sobie 99 nazwisk w tym trzech naszych reprezentantów - braci Tomasza i Marcina Budzińskich oraz Norberta Nowika.  Mężczyźni mieli do pononania rundę rozjazdową + 4 duże okrążenia. Już na pierwszej rundzie oderwała się grupka w składzie  Bonnet z Francji, Albin ze Szwajcarii, Amerykanin Blevins oraz Francuz Zingle. Wysoko jechał również niesiony atomowym  dopingiem, faworyt czeskich kibiców Richard Holec który w późniejszej fazie wyścigu miał defekt i spadł na dalszą pozycję.

Tomasz Budziński i Norbert Nowik pokonali pierwsze okrążęnie razem, kolejny z braci tracił do nich około 10 pozycji.  Na drugiej rundzie Tomas Bonnet powiększył przewagę i widać było że zmierza po tytuł mistrzowski,  Blevins i Albin jechali razem za nimi Francuz Benjamin Leny oraz Hiszpan Jofre Cullel Estape. Tymczasem do czołówki z 37 pozycji startowej awansował Norweg Halland Johannessen i pewnym było że między tymi zawodnikami rozegra się walka o kolejne medale.

Nowik w tym czasie jechał najwyżej z Polaków, bracia Budzińscy znajdowali się za nim 10 miejsc. Przedostatnia runda to dalsza samotna szarża Bonneta po złoto, Blevins wyraźnie osłabł a Tobias Halland wyraźnie zaznaczał swój apetyt na medal. Ostatecznie zwyciężył Thomas Bonnet z Francji, Szwajcar Vital Albin zajął drugie miejsce a brąz po ambitnej walce zdobył Norweg Tobias Halland Johannessen. Najlepiej z biało - czerwonych wypadł Norbert Nowik (46 miejsce, +7,58), 58 ze stratą 9:48 był Marcin Budziński a jego brat Tobasz zajął 60 miejsce (+10,11). Wyścigu Juniorów nie ukończyło 7 zawodników.