PP CX Szczekociny- Mikler umacnia się na pozycji lidera.

 Bartosz Miker (Victoria Helman Sport Jarocin) zwyciężył w wyścigu Elity Mężczyzn podczas Memoriału Edwarda Pełki, który był jednocześnie siódmą eliminacją Przełajowego Pucharu Polski. Zawodnik z Jarocina pewnie zmierza po zwycięstwo w całym cyklu i jeżeli utrzyma nadal tak wysoką dyspozycję, którą prezentuje od początku sezonu w niedługim czasie powinien być pewnien końcowego triumfu. Na drugim miejscu uplasował się jeden z najlepszych naszych przełajowców ostatnich lat- Mariusz Gil, który w tym sezonie reprezentuje Euro Bike Kaczmarek Electric. Pokonał on po bardzo zaciętej i wyrównanej walce Adama Żubera z Ośki Warszawa, Zapewne dla wielu niespodzianką była czwarta lokata open Piotra Kryńskiego z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Zawodnik ten jest pierwszorocznym Juniorem a z powodzeniem rywalizuje ze starszymi i co najważniejsze bardziej utytułowanymi rywalami. Oczywiście zawodnik ekipy z Poznania bezapelacyjnie wygrał kategorię Juniorów, drugi Maciej Stępień zjawił się za nim minutę później. Przypomnieć jednak należy że Kryński to dziesiąty Junior Europy z ubiegłotygodniowych mistrzostw w czeskim Taborze. 

W kategorii Kobiet Open to Patrycja Lorkowska cieszyła się z pierwszej lokaty, druie miejsce ze stratą 5 sekund zajęła Kinga Kalembkiewicz a trzecia była Adrianna Stępniewska.

Jutro błotniacy spotkają się w Koziegłowach podczas Super Pucharu Polski, na starcie spodziewać się można praktycznie wszystkich czołowych zawodników bowiem na tej trasie w styczniu odbędzie się krajowy czempionat w cyclocrossie.

Link do wyników wszystkich kategorii wiekowych


o autorze

Małgorzata Mazurek

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl