MŚ MTB: Bogusławski i Turoboś z 10.lokatą w eliminatorach

W czeskim Novym Mescie na Morave rozpoczęły się mistrzostwa świata w kolarstwie MTB. Pierwszego dnia imprezy rozegrano tzw. eliminatory, w których wystartowało trzech Polaków.

Do rywalizacji przystąpili Marceli Bogusławski, Marta Turoboś i Rita Malinkiewicz. W kwalifikacjach - jeździe na czas na 1 kilometr - zajęli oni odpowiednio 8., 12. i 20. miejsce. Do kolejnej fazy awansowało 32 zawodników i 16 zawodniczek, zatem w 1/8 mógł wystartować Bogusławski, a w 1/4 Turoboś.

Polak wygrał swój bieg i awansował do ćwierćfinału. W nim zajął 3. miejsce i na tym etapie zakończył swój udział w sprintach. W ostatecznym rozrachunku został sklasyfikowany na 10. pozycji. Identyczną lokatę zajęła mistrzyni Polski w eliminatorach, która również był 3. w 1/4.

Wśród mężczyzn po medale sięgnęli Daniel Federspiel (Austria), Simon Gegengeimer (Niemcy) i Fabrice Mels (Belgia), a wśród kobiet całe podium było szwajcarskie. Wygrała Linda Indegrand przed Kathrin Stirnemann i Ramoną Forchini.

Wyniki - kobiety

Wyniki - mężczyźni

foto: Marceli Bogusławski fanpage


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl