Brodnica gościła najlepszych Mastersów z całej Polski

W miniony weekend w Brodnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Kolarstwie Szosowym. Tegoroczną edycję organizował Cezary Zamana, który sam zdecydował się na udział w tej prestiżowej imprezie. Zależy mi na perfekcyjnej organizacji, a jak najlepiej sprawdzić czy wszystko działa zgodnie z założeniami? Po prostu trzeba przekonać się na własnej skórze – powiedział. Sobotni poranek był dużym wyzwaniem dla ekipy Zamana Group, ponieważ burze i silne wiatry, które przeszły w piątkową noc przez cały kraj, spowodowały duże zniszczenia na trasie. Od rana służby organizatora z pomocą Ochotniczej Straży Pożarnej starały się doprowadzić trasę wyścigu do stanu umożliwiającego rozegranie mistrzostw. Udało się z niemałym wysiłkiem i punktualnie zgodnie z programem pierwsze kategorie wyruszyły na zabezpieczoną pętle, aby walczyć o tytuł Mistrza Polski! W sumie w ciągu dwóch dni mistrzostw wystartowało 365 zawodników. Wyścig obstawiało 17 wozów technicznych, a nad przebiegiem rywalizacji czuwało 7 sędziów. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców oraz lokalnej prasy i sportowych mediów internetowych. Na miejscu pojawiła się nawet ekipa TVP3 Brodnica, a patronat przyjęły liczące się miejscowe media oraz największe portale internetowe zajmujące się tematyką kolarską.

Zawodnicy mieli do dyspozycji zaplecze techniczne w sportowym miasteczku, dobrze zorganizowane biuro zawodów oraz jak przystało na dobrą imprezę posiłki regeneracyjne, które otrzymywali po dojechaniu na metę. Zwycięzcy oprócz tradycyjnych biało-czerwonych koszulek otrzymali specjalnie na tę okazję tłoczone medale pamiątkowe. Cezary Zamana po dojechaniu na metę powiedział – zaskoczył mnie mocno bardzo wysoki poziom sportowy zawodników, szczególnie w kategoriach M30, M40 i M50. Sam musiałem się sporo namęczyć, żeby rywalizować z tymi doskonale przygotowanymi zawodnikami. Ocenił imprezę bardzo dobrze i zapowiedział, że dalej będzie starał się podnosić standardy organizacji szosowych zawodów kolarskich w Polsce. W kolarstwie MTB mu się to udało, teraz przyszła kolej na szosę. Trzymamy kciuki za kolejne imprezy organizowane przez ekipę Zamana Group. Współorganizatorem Mistrzostw Polski Masters w Kolarstwie Szosowym było miasto Brodnica. Organizator dziękuje miejscowej OSP oraz wszystkim tym, którzy pomagali oczyścić trasę po nawałnicy jaka przeszła w piątek przez zawodami.

Tytuł Mistrza Polski Masters wywalczyli w poszczególnych  kategoriach:

CK20 – Lidia Pyciarz (PELETON)

CM20 – Robert Żmudzin (FTI Racing Team)

K30 – Agnieszka Sikora (ActiveJet Team)

K40 – Katarzyna Pernal (WŁÓKNIARZ ŁÓDŹ)

M30 – Piotr Osiński (GK SRG)

M40A – Ernest Kurowski (Wola Bike Orbea Team)

M40B – Leszek Brunie (Oponeo Motor Sport)

M50A – Mariusz Walentyn (VeloArt Cycling Club)

M50B – Dariusz Leduchowski (DANIELO SPORTSWEAR LUKS 2 STRY)

M60A – Czesław Sąsiadek (Rybnik)

M60B – Jerzy Bylicki (WŁÓKNIARZ ŁÓDZ)

M70A – Zbigniew Bielski (GRYF TCZEW)

M70B – Stanisław Paterka (Merx Team Wągrowiec)

M80 – Zbigniew Michalski (Retro Rowery Duda Team)


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl