Cezary Zamana zaprasza do Łopusznej na wyjątkowy weekend

Cezary Zamana ze swoją ekipą wyrusza na dalekie południe i zaprasza na maraton MTB połączony z jazdą indywidualną na czas. W Łopusznej (26.06), podobnie jak rok temu będzie rozegrany wyścig w ramach cyklu Mazovia MTB Marathon, natomiast dzień wcześniej w Waksmundzie (25.06) zawodnicy będą mogli wziąć udział w jeździe indywidualnej na czas i sprawdzić się wjeżdżając na sam szczyt Turbacza (1310 m n.p.m.)! Oba wydarzenia połączy wspólna klasyfikacja o nawie „Zew Turbacza”.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali cztery zróżnicowane trasy. I tak podczas VII etapu Mazovii będzie można ścigać się na dystansie Hobby (9 km), Fit (24 km), Mega (48 km) oraz na królewskiej trasie Giga, która liczyć będzie mordercze 78 km!

Natomiast trasa czasówki liczy 12 km, a jej meta będzie się znajdować przy Schronisku Górskim PTTK na Turbaczu. Cezary Zamana znany jest z tego, że lubi zaskakiwać swoich zawodników. Tak jest i tym razem. Przygotował on dodatkowo ciekawą propozycję dla kibiców i osób, które towarzyszyć będą zawodnikom biorącym udział w indywidualnej jeździe na czas. Właśnie dla nich odbędzie się „Powitanie Lata z Nordic Walking”. Podczas zmagań kolarskich maratończyków certyfikowany instruktor Nordic Walking Arkadiusz Marczyk poprowadzi wszystkich chętnych gorczańskimi szlakami na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m. n.p.m.), tam gdzie znajdować się będzie meta czasówki. Będzie to doskonała okazja, żeby trochę się poruszać, a przy okazji zobaczyć z bliska zawodników zmagających się z tą trudną trasą.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków. Marsz rozpocznie się rozgrzewką, omówieniem sprzętu oraz zasad poruszania się poprawną techniką Nordic Walking. Podczas przejścia uczestnicy będą podziwiać najpiękniejsze gorczańskie polany z zapierającą dech panoramą Tatr! Uczestnikom tego wydarzenia zostaną wręczone pamiątkowe medale!

To nie wszystko! W niedzielę dla najmłodszych zawodników w zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje ciekawe konkursy z nagrodami oraz upominki.

Starsze dzieci startujące na dystansie Hobby będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów w Łopusznej od godziny 13:00 odbędą się tam konkursy  z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie potrzebny będzie jedynie numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon 2016.

VII etap Mazovia MTB Marathon będzie również okazją do zobaczenia elity kolarstwa górskiego naszego kraju. Najdłuższy dystans Giga stanie się bowiem areną Pucharu Polski w Maratonie MTB!  Na trasie zobaczymy krajową czołówkę zawodników, którzy powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej pucharu mającego jedynie 8 edycji w sezonie.

Podczas zawodów organizator zaprasza do rywalizacji w klasyfikacji mieszkańców gminy Nowy Targ. Zostanie wyłoniony najlepszy zawodnik w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.  

Współorganizatorem zawodów cyklu Mazovia MTB Marathon oraz indywidualnej jazdy na czas Turbacz Time Trial jest Gmina Nowy Targ.

PROGRAM ZAWODÓW

Sobota (25.06) TURBACZ TIME TRIAL

·         11.00 - zgłoszenia do Nordic Walking – wejście na Turbacz

·         11.50 - odprawa techniczna Nordic Walking

·         12.00 - wyjście – Nordic Walking

·         11.00 - 15.00 - zapisy w Biurze Zawodów do jazdy indywidualnej na czas,

·         14.00 - start pierwszego zawodnika, (start do czasówki będzie odbywał się na podstawie osobistych zgłoszeń w biurze zawodów, zawodnicy startują co 30 sekund)

·         18.00 - dekoracja zwycięzców jazdy indywidualnej na czas

Niedziela (26.06) MAZOVIA MTB MARATHON – etap VII

·         8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów

·         10.05 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów

·         10.15 - start dystansu Hobby

·         11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)

·         11.30 - start dystansów Fit, Mega, Giga

·         12.30 - dekoracja dystansu Hobby

·         12.40 - dekoracja mieszkańców na dystansie Hobby

·         14.00 - dekoracja dystansu Fit

·         14.10 - dekoracja mieszkańców na dystansie Fit

·         14.20 - dekoracja dystansu Mega

·         14.30 - dekoracja mieszkańców na dystansie Mega

·         14.40 - dekoracja SISU dla najwytrwalszych

·         15.30 - dekoracja dystansu Giga

·         15.40 - dekoracja mieszkańców na dystansie Giga

·         16.00 - zakończenie


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​Czas na ŻTC BIKE RACE w Serocku

    Przed nami dziewiąty etap ŻTC BIKE RACE, 28 lipca do Serocka zjadą się najlepsi kolarze amatorzy, którzy rywalizować będą w dwóch prestiżowych...

    Więcej...

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl