Test odzieży miejskiej Crankk

Ponad miesiąc temu w moje ręce trafił odmienny niż zazwyczaj zestaw testowy odzieży kolarskiej marki Crankk, ale przeznaczony do użytku miejskiego. Pomysł bardzo mi się spodobał, ponieważ takiej odzieży nie miałem okazji testować/nosić. Zanim przejdę do opisu moich wrażeń  użytkowania, przedstawię markę Crankk.

O marce Crankk

„Tworząc markę Crankk chcieliśmy pogodzić zalety profesjonalnych strojów kolarskich oraz wielkomiejskich trendów. Nasze produkty są unikalnym na rynku połączeniem obu światów. Z jednej strony będziesz czuł się wygodnie przemierzając kilometry miejskiej dżungli na rowerze, z drugiej świetnie wpasujesz się w bieżące trendy. Znajomi będą zaskoczeni faktem, iż Twoje ubranie zawiera rozwiązania dedykowane rowerom.”


Filozofia firmy

Kochamy jazdę na rowerze i wiemy wszystko o jeździe rowerami w miastach na całym świecie. Nasze produkty mają pomóc usprawnić każdą twoją podróż rowerem, dzięki sprytnym rozwiązaniom projektowym, charakterystycznym dla rowerzystów i drobnym wpływom rozwiązań sportowych. Jeden z najbardziej oczywistych obszarów, w których inspirowaliśmy się kolarstwem klasycznym, stanowią nazwy naszych produktów - wiele z nich pochodzi z języka holenderskiego i francuskiego, jako że oba te narody mają silny związek ze sportem.

Po takim wstępie można spodziewać się bardzo zaawansowanej odzieży od użytku miejskiego. Udało mi się dowiedzieć od właścicieli marki, że nazwy swoich produktów pochodzą one bądź z niderlandzkiego lub francuskiego i związane są z kolarstwem:

STRAAT – to ulica po NL a PLAKKER – to po NL gość, który siedzi na kole cały czas i nie ma ochoty dawać zmiany. A ROUBAIX to Roubaix ;), po całej korespondencji z chłopakami i powyższych informacjach odniosłem wrażenie, że w założycielach marki Crankk kryje się wielka pasja do kolarstwa…

Czas przejść do konkretów. Pierwsze wrażenie po otwarciu paczki „łał”, ale fajne ciuszki! Szczególną uwagę przykuły spodnie STRATT wykonane są w 98% z bawełny przez co są elastyczne super leżą, a przy okazji nie wyglądają jak spodnie dresowe, dodatkowo jest możliwość włożenia do nich pampersa, który dostajemy w zestawie! Dzięki czemu jeżeli potrzebujemy coś załatwić w mieście to podróż rowerem jest znacznie komfortowa. Podczas chodzenia sprawne oko zauważy, że nasze krocze jest jakieś nietypowe. My też czujemy obecność wkładki w spodniach. Jeżeli planujemy jechać w takich spodniach do pracy, to w takim przypadku szybka wizyta po przyjeździe do biura w WC załatwia sprawę i mamy normalne spodnie. Pomysł z wkładką, którą można wyciągnąć i wsadzić ponownie jak dla mnie jest rewelacyjny i przyznaję, że się sprawdza! Dodatkowo podwijając prawą nogawkę, od wewnętrznej strony wyłania się nam dyskretny odblask, bezpieczeństwo i komfort stoją na najwyższym poziomie.

 Pierwsza uwaga po przymiarce kompletnego zestawu osoby postronnej: „W końcu masz fajny żywy ciuch…"

Dostawa ubrań zbiegła się z moim wyjazdem do Włoch. Postanowiłem sprawdzić jak otrzymany zestaw spisuje się w ponad 10-cio godzinnej podróży. Spodnie mega wygodne, jeżeli ktoś nie przepada za typowymi spodniami dresowymi i szuka jakiejś alternatywy dla dżinsów to szczerze polecam te spodnie. 

Bluza, a raczej kangurek Plakker, jest ciepłą bluzą, ale co ważne nie pociłem się w niej, ale zapewne jest to efekt użytych najwyższej jakości materiałów. Hafty na bluzie są wysokiej jakości, po ponad miesiącu intensywnego użytkowania nic się z nimi nie dzieje,  z tyłu mamy napis CRANKK w formie dyskretnego odblasku, który zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

Koszulka Rubauix Grey, bardzo fajnie wykończona dodatkowo w tylnej części znajduje się odblaskowy nadruk, który jak to było w przypadku bluzy ma na celu w ciepłe wieczory zwiększyć nasze bezpieczeństwo.  

Zestaw, który trafił do mnie do testów jest od prawie dwóch miesięcy dość mocno eksploatowany, szczególnie, że robi się na tyle ciepło, że można wyjechać rowerem do miasta coś załatwić czy popołudniu na piwko bezalkoholowe ;) Odzież marki Crankk bardzo przypadła mi do gustu i to pod względem wykonania, jakości użytych materiałów oraz uniwersalności.

Ceny odzieży mogą początkowo odstraszać, spodnie 319zł, bluza 249zł, koszulka 89zł. Szczególnie spodnie mogą cenowo trochę odstraszać, ale są wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół (m.in. odblask w nogawce czy przegródki w kieszeniach) oraz musimy pamiętać o tym, że dostajemy wkładkę , która podnosi koszty produkcji.

Oceny:

Jakość użytych materiałów:  4,5
Funkcjonalność:  5
Wykonanie: 5
Cena: 3,5

Strona producenta: http://crankk.pl/


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl