Druga edycja Pucharu Mazowsza MTB XC 2016 za nami!

Druga edycja Pucharu Mazowsza MTB XC 2016 pokazała, że formuła XCO ma się coraz lepiej i zdobywa coraz większe rzesze zwolenników. Pomimo tego, że w pierwszy prawdziwie wiosenny weekend roku w wielu miejscach w kraju startowały kolejne cykle maratonów MTB, blisko 200 zawodników zdecydowało się na start na ursynowskiej Kazurce i wyścig na rundach. Trasa przygotowana przez Warszawski Klub Kolarski i MTB Opoczno , czyli organizatorów tegorocznego PM liczyła nieco ponad 3 kilometry, ale dawała się we znaki startującym. Sztywne podjazdy, tor 4X z bandami, ‘stolikami’ i hopkami oraz szybkie, strome zjazdy i nieliczne wypłaszczenia szybko rozciągały stawki poszczególnych wyścigów i stanowiły nie lada wyzwanie dla zawodników.

Jako pierwsi na stracie stanęli najmłodsi, czyli żaki oraz żaczki. Dla nich przygotowano specjalną, uproszczoną rundę, którą pokonywali 5 razy. Najszybciej z trasą uporali się:

Żak I – Jan Michalczyk, Warszawski Klub Kolarski

Żaczka I – Marcelina Świderska, Trezado Bike Tires.pl

Żak II – Antoni Świderski, Trezado Bike Tires.pl

Żaczka II – Marianna Zylik – Warszawski Klub Kolarski

W drugim wyścigu, na dystansie trzech pełnych rund wystartowali zawodnicy i zawodniczki z kategorii młodzik, młodziczka i juniorka młodsza. Od startu prowadzenie objęło dwóch zawodników Miłosz Ośko, WKK oraz Szymon Pomian, UKS Wygoda Białystok. Cały dystans pokonali razem z ogromną przewagą nad resztą stawki jednak na finiszu szybszy okazał się Miłosz o dwie sekundy wyprzedzając Szymona. Wśród dziewcząt najszybszą w kategorii młodziczka została Milena Oszkiel reprezentująca WKK, najszybszą w gronie juniorek młodszych była natomiast Nikola Miezio, UKS Wygoda Białystok.

Kolejny wyścig to cztery rundy w wykonaniu panów z kategorii junior młodszy oraz masters II. Na podium stanęli:

Junior młodszy:

·         Piotr Kryński, UKS Wygoda Białystok

·         Konrad Czabok, WKK

·         Igor Rafalski, WKK

Masters II:

·         Janusz Łodej, ZKS Stal Rzeszów

·         Piotr Gajewski

·         Roman Hajzler, Jastrzębie Łaskie

Przedostatni, czwarty wyścig rozegrany został na tym samym dystansie czterech rund a zmierzyły się w nim kobiety z kategorii juniorka, elita oraz lejdis i panowie z kategorii masters III i IV. Bezkonkurencyjne okazały się trzy juniorki reprezentujące Warszawski Klub Kolarski – wygrywając nie tylko swoją kategorię, ale również kategorię open :

·         Anna Gdańska, WKK

·         Klaudia Czabok, WKK

·         Aleksandra Klimczak, WKK

W pozostałych kategoriach triumfowali:

Elita kobiet:

·         Marta Bazańska , WKK

·         Joanna Kur, mybike.pl

·         Agnieszka Tkaczyk, mybike.pl

Lejdis:

·         Marta Mikołajczyk, Crazy Racing Team

·         Marta Krzymowska, KK Cyklon Warszawa

·         Marta Sarbińska, rozpędzeni

Masters III:

·         Piotr Dziedzic, Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team

·         Dariusz Piekarski, Estile Racing Team

·         Artur Przesław

Masters IV:

·         Mirosław Strzelecki, UKS MDK Tytan Radom

·         Wojciech Dziubak, rozpędzeni

Na starcie ostatniego, najdłuższego i najsilniej obsadzonego wyścigu stanęło ponad siedemdziesięciu panów z kategorii elita, junior oraz masters I. Do pokonania mieli oni 6 dużych rund lecz bez dubla udało się to jedynie osiemnastu zawodnikom, gdyż wyścig od startu do mety był pokazem jednego aktora. Marceli Bogusławski bez najmniejszych problemów już chwilę po stracie odjechał rywalom i samotnie pokonywał kolejne rundy, na metę wjeżdżając z dużą przewagą nad drugim Krzysztofem Łukasikiem z Warszawskiego Klubu Kolarskiego i uzupełniającym podium w kategorii elita Pawłem Królem , również z WKK.

W kategorii junior najszybsi okazali się:

·         Mateusz Maszkiewicz, AIRBIKE Prolog Jabłonna

·         Piotr Czernecki, WKK

·         Karol Ostaszewski, AIRBIKE Prolog Jabłonna

Najszybszymi w kategorii masters I :

·         Artur Mioduszewski, Trezado Bike Tires.pl

·         Sebastian Kabaczuk, Absolute Bike Team

·         Dawid Mijas, Piątek Sport Kielce

Szczegółowe wyniki poszczególnych wyścigów oraz klasyfikacja generalna po dwóch edycjach na stronie http://www.ostpomiar.pl/

Następna okazja do zdobycia punktów zarówno w generalce Pucharu Mazowsza jaki i w Super Klasyfikacji MTB http://skmtb.pl/ - 3 maja w Zgierzu na Malince, a wszystkich tych, którzy po niedzieli mają z Kazurką jakieś rachunki do wyrównania zapraszamy już dziś na 29 maja na IV edycję PM, której areną ponownie będzie ursynowska górka. Do zobaczenia.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl