Ania Szafraniec na podium w Czechach

Miniony długi weekend 04-06.06.2010 gościł u naszych południowych sąsiadów śmietankę światowego kolarstwa MTB, a wśród nich reprezentantka naszego teamu - Ania Szafraniec. Zawody Merida Bike Vysocina zostały rozegrane w ciekawej formule. Na wynik ogólny składały się rezultaty z trzech etapów: sprint MTB, wyścig cross country, wyścig point to point. W trakcie trzech dni ścigania Ania wykazała się równą formą, kończąc każdy etap na trzeciej pozycji, co łącznie dało jej również trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Zwyciężyła znana już dobrze polskim kibicom reprezentantka USA Marry McConneloug (Kenda - Seven - Notubes), na drugiej pozycji uplasowała się zawodniczka gospodarzy Tereza Hurikova (Trek-Lorca Taller Del Tiempo).

Wśród mężczyzn zwyciężył również reprezentant gospodarzy Jaroslav Kulhavy (Rubena - Birell - Specialized Cycling Team).
Warto dodać, że impreza była zorganizowana na najwyższym sportowym poziomie, a organizatorzy starają się o przyznanie organizacji na tej trasie zawodów Pucharu Świata MTB w sezonie 2011.