Force Hot Rak - test rękawic na mrozy

Początkiem roku zima pokazała pazur. Uznałem że to dobry moment aby oderwać metki z rękawic które Force Components przysłało nam na testy początkiem grudnia. Force Hot Rak już na pierwszy rzut oka wyglądają na sprzęt do zadań specjalnych ( czytaj -5 stopni i niżej).  Jak się okazało podczas testu- dokładnie takie są.  Należę do osób którym dłonie marzną wyjątkowo szybko. Rękawice trzypalczaste okazały się strzałem w dziesiątkę- mogę zapomnieć o przemarzaniu dłoni.

Budowa- kciuk osobno,  pozostałe palce połączone po dwa. Proste i genialne- palce wzajemnie się ogrzewają. Wykonane z materiału Windster, na kciuku frotka do ocierania kapiącego nosa ;-).Dłonie i jeden palec pokryto materiałem antypoślizgowym, poprawiającym chwyt kierownicy, ściągacz na nadgarstku zapobiega utracie ciepła. Od zewnętrznej strony naniesiono elementy odblaskowe. Dodatkowo rękawice posiadają  wszytą na dłoni wkładkę żelową poprawiającą chwyt i zapobiegającą odciskom.  Dostępne rozmiary to S, M, L, XL, XXL, kolor czarny z białymi wstawkami.

Test-  Hot Raków używałem kilkukrotnie w różnych warunkach . Podczas wyścigu CX w Katowicach, podczas którego temperatura wynosiła -13 stopni, nie czułem dyskomfortu związanego z marznięciem rąk a jak już wspominałem należę do wyjątkowych zmarzluchów w okolicy dłoni. Co dla mnie jest bardzo ważne to fakt że rękawice nie wilgną od środka, co dodatkowo pogarsza komfort cieplny.  W trakcie używania nie zauważyłem też nieprzyjemnego zapachu rękawic, który miałem okazję czuć w produkcie innej firmy.  Podczas treningu szosowego gdy temperatura wynosiła od -5 do 0 również nie odczuwałem żadnych problemów z odmarzaniem rąk.  Z litością patrzyłem na współtowarzysza, który wybrał się w pięciopalczastych rękawiczkach  i przez pół treningu próbował ogrzać dłonie. Proszę pamiętać że trening przy – 5 stopniach na szosie a w terenie to całkiem inna bajka…

Myślę że najlepszym przedziałem temperatur dla tych rękawic jest -5 do -15, chociaż jazdę przy drugiej wartości można nazwać sportem ekstremalnym. Cena jaką trzeba zapłacić za rękawice to 84,9 zł wydaje mi się kosmicznie niska, bowiem nic nie potrafi tak zniszczyć przyjemności z jazdy zimą jak przemarznięte dłonie czy stopy. Z Force Hot Rak można zapomnieć o takich dolegliwościach.  Polecam w 100% i producentowi daję ocenę celującą za dobrej jakości produkt połączony z atrakcyjną ceną.

Oceny:

Jakość- 3,5

Ochrona przed zimnem - 5

Cena -  5

Wygląd - 4

Dystrybutor:  http://force-components.pl


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​Pa, Pa w Piasecznie

    Lekko nie będzie. Nie tylko dlatego, że w sercu ciężko będzie żegnać się z Mazovią. Ale przede wszystkim dlatego, że ostatni w 19. sezonie maraton...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl