Moritz Milatz wzmacnia drużynę Kreidler Werksteam

W 2016 r. fabryczny zespół rowerowej marki Kreidler (Kreidler Werksteam) wzmocnił Moritz Milatz, jeden z najbardziej utytułowanych kolarzy górskich na świecie. Mający na koncie medale mistrzostw świata i Europy w maratonie MTB kolarz zamierza skoncentrować się na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

W nowym sezonie drużyna MTB Kreidlera ma do swojej dyspozycji m.in. oparte na ramie typu hardtail rowery Kreidler Stud 29” Carbon Team Edition, wyposażone w osprzęt Shimano i amortyzatory firmy Magura. W przypadku wyścigów przełajowych podstawowym rowerem jest natomiast Kreidler Cross Carbon 28″ Team Edition, czyli pierwszy w historii niemieckiej marki rower CX.

Milatz celuje w Rio

Zespół Kreidler Werksteam wzmocnił Moritz Milatz, 33-letni zawodnik startujący wcześniej przez kilka lat w jednym z czołowych zespołów świata, jakim jest BMC MTB Racing Team. Niemiecki kolarz ma na swoim koncie m.in. srebrny medal mistrzostw świata w maratonie MTB, który zdobył w 2012 r. w Ornans. W tym samym roku wywalczył również mistrzostwo Europy w kolarstwie górskim cross-country (XC). Teraz Milatz szykuje się na start w igrzyskach olimpijskich w Brazylii – w Rio powalczy o jak najlepszą lokatę w wyścigu XC.

„Szalenie cieszę się na myśl o sezonie 2016. Mój największy cel to olimpijski start w Rio de Janeiro i nawiązanie do najlepszych wyników z poprzednich lat” – zapowiada Moritz Milatz.

Kolejnym nowym kolarzem w zespole Kreidlera jest Tom Ettlich. W składzie na 2016 r. znaleźli się także Markus Bauer oraz Christopher Platt. Karierę zakończył z kolei Torsten Marx, który jednak nie żegna się z niemiecką marką i będzie pomagał przy projektowaniu nowych rowerów.

W ramach przygotowań do najważniejszych w tym roku startów kolarze Kreidlera wzięli już udział w kilku wyścigach przełajowych. W styczniu Milatz zdobył w Albstadt 3. miejsce w zawodach Challenge Cyclo-cross, a Bauer zajął 5. miejsce w mistrzostwach Niemiec w kolarstwie przełajowym, które zorganizowano w miejscowości Vechta.

W 2016 r. marka Kreidler będzie obecna również bezpośrednio w wyścigach organizowanych nad Wisłą, o co zadbała polska firma Taurus. Oficjalny dystrybutor marki Kreidler zdecydował się bowiem na stworzenie całkiem nowej drużyny – MTB Kreidler Taurus.

Oficjalny dystrybutor marki Kreidler w Polsce:

http://kreidler.pl/


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl