Świetlny kask Torch T2

Bezpieczeństwa nigdy za wiele, zwłaszcza poruszając się po mieście. Kolejną wersję kasku wyposażonego we wbudowane lampki przedstawiła firma Torch. Model T2, bo o nim mowa posiada bardzo duże "panele" z żarówkami LEDowymi, z przodu umieszczona 4 żarówki a z tyłu 5. 

(fot.: cyclingweekly.co.uk)

Torch zapewnia do 36 godzin oświetlenia, w zależności od trybu świecenia (do wyboru są 4 tryby: high/low, tryb stały/migający). Po wyczerpaniu baterii można je naładować przez port USB i zajmie nam to 1,5 godziny.

A jak z widocznością?

Światło emitowane z kasku widoczne jest z około 50 metrów - przydałoby się znacznie mocniejsze choćby przez wzgląd na ilość żarówek. 

Kask sprzedawany jest tylko w jednym rozmiarze (54-61cm) i to może być przeszkodą w kupieniu go przez osoby posiadający inny niż sugerowany obwód głowy. Mimo dość dużego rozstrzału rozmiaru, kask jest dobrze zaprojektowany i nie wydaje się być wielki na głowie.

Cena: ~500zł (85 funtów)


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​Sturdy ma to coś

    Słyszeliście o firmie Sturdy? To mała manufaktura o wielkich możliwościach zlokalizowana we Frome w UK. Jeśli szukasz czegoś naprawdę unikalnego i...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl