Puchar Polski w Szczekocinach dla M.Konwy i Wasiuk

Po zwycięstwie w sobotnim wyścigu Super Pucharu Polski w Koziegłowach, Marek Konwa i Olga Wasiuk wygrali również w elicie w Międzynarodowym Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny Krzysztofa Dobrzyniewicza. Zawody miały rangę Pucharu Polski.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych - XIX memoriał Edwarda Pelki:

Chłopcy/dziewczęta - klasa 1-3: Oskar Nowak (MGLKS BŁĘKITNI PAULA-TRANS KOZIEGŁOWY)/Milena Tokarska (MGLKS BŁĘKITNI PAULA-TRANS KOZIEGŁOWY)

Wyniki

Chłopcy/dziewczęta - klasa 4-6: Łukasz Ciecior (LKS ZIEMIA OPOLSKA)/Julia Makles (Częstochowa)

Wyniki

Żak: Jan Łuków (UKS TOSZECKA GRUPA KOLARSKA)

Wyniki

Młodzik: Jakub Musialik (MGLKS BŁĘKITNI PAULA-TRANS KOZIEGŁOWY)

Wyniki

Młodziczka: Ewa Miłek (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM)

Wyniki

Juniorka młodsza: Marta Jaskulska (LKK WARMIA BISKUPIEC)

Wyniki

Junior młodszy: Maciej Borkowski (MGLKS OLIMPIJCZYK SZCZEKOCINY)

Wyniki

Junior: Tomasz Rzeszutek (MLKS BASZTA BYTÓW)

Wyniki

Juniorka: Patrycja Lorkowska (GKS CARTUSIA KARTUZY)

Wyniki

Kobiety elita: Olga Wasiuk (MGLKS BŁĘKITNI PAULA-TRANS KOZIEGŁOWY)

Wyniki

Elita mężczyzn: Marek Konwa (64-STO LESZNO MTB TEAM)

Wyniki

Masters I: Maksymilian Bieniasz (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM)

Wyniki

Masters II: Grzegorz Tomasiak (MAYDAY TEAM LUBLIN)

Wyniki

Masters III: Sławomir Frejowski (MGLKS OLIMPIJCZYK SZCZEKOCINY)

Wyniki

Tak komentował wyścig Mirek Bieniasz KCP Elzat Bieniasz Bike Team:

"Po sobotnim Super Pucharze Polski w Koziegłowach przy pięknym słońcu w niedzielę pochmurno, mokro i zimno w Szczekocinach. Mimo niesprzyjającej aury padł kolejny rekord jeżeli chodzi o frekwencję na starcie stanęło ponad 300 zawodników . Wszystkie kategorie wiekowe obsadzone najlepszymi zawodnikami a rywalizacja na trasie była bardzo zacięta. Trasa wyścigu nieco odmienna od sobotniej . W Szczekocinach aby zająć dobre miejsce należało wykazać się techniką. Kilka piaszczystych wzniesień , zjazdy po piachu i cztery przeszkody do przeskoczenia które nie wszyscy zawodnicy lubią. W kategorii elita na starcie stanęło prawie 50 zawodników rywalizacja zacięta na każdym metrze trasy.

Już na samym początku oderwało się trzech zawodników Marek Konwa , Marceli Bogusławski i Bartosz Pilis ten ostatni zdefektował i zeszedł z trasy wyścigu. Na czele zostało dwóch zawodników Konwa i Bogusławski . Natomiast w drugiej grupie Patryk Kostecki , Karol Michał Michalski , Piotr Konwa próbowali gonić ale prowadząca dwójka jechała bardzo szybko nie popełniając żadnych błędów. Na ostatniej rundzie Marek Konwa zaatakował i Marceli Bogusławski tracił dystans jadąc za nim kilka , kilkanaście sekund. Grupa pościgowa robiła wszystko ale nie zdołała dogonić uciekającej dwójki.

Z grupy pościgowej najwięcej sił na końcówkę zachował Patryk Kostecki który na metę wjechał na 3 miejscu, Marceli Bogusławski zajął 2 miejsce ale jako młodzieżowiec był najlepszy a Marek Konwa został zwycięzcą Pucharu Polski w Szczekocinach. Michał Topór KCP Elzat Bieniasz Bike Team jako młodzieżowiec skończył wyścig na 3 pozycji. Wśród kategorii junior dzisiejszego dnia najlepszym zawodnikiem był Tomek Rzeszutek a zawodnik KCP Elzat Bieniasz Bike Team Arek Mirek zakończył rywalizacje na 8 miejscu. W kategorii elita kobiet bezkonkurencyjna była Olga Wasiuk.

Od samego startu narzuciła bardzo mocne tempo którego rywalki nie wytrzymały i samotnie podążała do mety wygrywając kolejny Puchar Polski. Natomiast do ostatnich metrów była zacięta walka o drugie i trzecie miejsce pomiędzy Marta Turoboś a Ritą Malinkiewicz. Marta lepiej radziła sobie na trasie , zyskiwała na przeszkodach które pokonywała szybciej od rywalek co jej zapewniło 2 miejsce. Rita Malinkiewicz dojechała pewnie na 3 miejscu . W kategorii juniorek zwyciężyła Patrycja Lorkowska. W kategorii junior młodszy zwyciężył Maciek Borkowski a Łukasz Helizanowicz z KCP Elzat Bieniasz Bike Team dojechał jako 14 zawodnik.

Juniorki młodsze to zwycięstwo Marta Jaskulska a Gabrysia Hudyka z KCP Elzat Bieniasz Bike Team zakończyła wyścig na 8 miejscu. W młodziczkach kolejne już zwycięstwo odniosła Ewa Miłek z KCP Elzat Bieniasz Bike Team a w młodzikach zwyciężył Jakub Musialik."

o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.