Torowe ME: Drejgier 5. na 1 kilometr

Czwartego dnia torowych mistrzostw Europy Polska nie zdołała zdobyć medalu, ale bardzo bliski podium był Grzegorz Drejgier. Kolarz specjalizujący się w sprincie indywidualnym, wystartował w wyścigu na 1 kilometr i zajął w nim 5.miejsce.

Drejgier wystartował jako trzeci i po swoim biegu objął prowadzenie. Na mecie stoper pokazał wynik 1:01.933. Później jednak, czas Polaka pokonało czterech innych zawodników, a wśród nich mistrz Europy, Jeffrey Hoogland. Holender dzień wcześniej zdobył także złoto w sprincie.

Wyniki - 1km

Adrian Tekliński, brązowy medalista w scratchu, przystąpił do drugiego dnia rywalizacji w omnium, z 10. miejsca. W pozostałych konkurencjach zajął 2. lokatę w biegu na 1 kilometr, 5. w zmaganiach na 250 metrów ze startu lotnego, a po wyścigu punktowym został sklasyfikowany na 9. pozycji w końcowym zestawieniu. Mistrzostwo Europy zdobył znany z kolarstwa szosowego, Elia Viviani (Włochy).

Wyniki - runda ze startu lotnego

Wyniki - wyścig punktowy i końcowa klasyfikacja

Małgorzata Wojtyra rozpoczęła w sobotę zmagania w sześcioboju kobiet. W scratchu uplasowała się na 14. miejscu, w wyścigu indywidualnym na dochodzenie poprawiła swój rekord życiowy i wynik ten dał jej w tej konkurencji 4.lokatę. W trzecim wyścigu, eliminacyjnym była 6. i jutrzejszą rywalizację zacznie z 8. pozycji.

Wyniki - scratch

Wyniki - indywidualny na dochodzenie

Wyniki - eliminacyjny

Wyniki - klasyfikacja po 3 konkurencjach

W tym roku wyścig eliminacyjny debiutował w programie mistrzostw Europy. Wystartował w nim Polak, Mateusz Nowak. Zajął 12. miejsce, a niebieską koszulkę założył Francuz Bryan Coquard, który podobnie jak Nowak oraz Viviani, ściga się głównie na szosie.

Wyniki - wyścig eliminacyjny

o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.