Monika Żur 7. w wyścigu U23 w mistrzostwach świata MTB

Monika Żur zajęła 7 miejsce w mistrzostwach świata MTB, w wyścigu zawodniczek do 23 lat.

Polka rozpoczęła rywalizację z dalszej pozycji, ale później systematycznie odrabiała straty. Z każdym okrążeniem przyspieszała, a na końcowych dwóch rundach wykręciła 4. najlepszy czas. Pozwoliło jej to zająć 7. miejsce, ze stratą 3:40 do mistrzyni świata, Ramony Forchini (Szwajcaria). Srebro wywalczyła Olga Terentyeva (Rosja), a brąz Jenny Rissveds (Szwacja).

W Vallnord ścigali się również orlicy. Na starcie stanęło dwóch Polaków, Bartłomiej Wawak i Piotr Konwa. Uplasowali się oni odpowiednio na 18. i 45. pozycji, przyjeżdżając 5:27 i 11:37 za złotym medalistą Antonym Cooperem (Nowa Zalendia). Miejsca na podium wywalczyli także Victor Korecky (Francja) i Grant Ferguson (Wielka Brytania).

Wyniki - kobiety U23

Wyniki - mężczyźni U23

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.