Loca Bikes - unikalne rowery z Wrocławia

Czasem w życiu każdego z nas pojawia się myśl, aby stworzyć coś wyjątkowego, coś co wyróżni nas z tłumu, coś co da nam satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Tak też jest z Loca Bikes z Wrocławia. To mała firma rowerowa, która tworzy rowery z pasji, wyjątkowe i unikalne.

Poniżej przedstawiamy rozmowę z założycielem firmy Loca Bikes, Aleksander Zemke.

Jak powstał pomysł na firmę?  

Pomysł żeby założyć własną firmę produkującą rowery rozwijał się w mojej głowie od dawna. Kiedy skończyłem 30 lat i zastanowiłem się nad swoim dotychczasowym życiem stwierdziłem, że szkoda mi już czasu na zajmowanie się czymś co przestało mnie pasjonować. Zrezygnowałem więc z pracy managera w branży gier komputerowych i postanowiłem wykorzystać moją dotychczasową wiedzę, doświadczenie, a przede wszystkim kontakty z utalentowanymi artystami i zacząć robić to co kocham - tworzyć rowery z duszą.

Czym Loca Bikes wyróżnia się na tle konkurentów?

Przede wszystkim, choć może to brzmieć mało wiarygodnie, Loca Bikes jako firma nie została założona dla pieniędzy. Naszym głównym celem jest tworzenie wysokiej jakości rowerów, z których sami będziemy dumni, a przede wszystkim, które nasi klienci pokochają bez reszty. Nie mamy ambicji żeby prowadzić masową produkcję i świadomie nie staramy się za wszelką cenę maksymalizować marży czy iść na kompromisy jeśli chodzi o jakość części. Zamiast tego każdy z naszych rowerów tworzymy samodzielnie od podstaw z dbałością o najmniejszy detal. Przed rozpoczęciem produkcji najpierw tworzymy foto-realistyczny projekt i wizualizację 3d, a dopiero kiedy jesteśmy w pełni zadowoleni z efektu odpowiednio konfigurujemy, malujemy i montujemy rower. Ogromną radość sprawia nam też tworzenie spersonalizowanych rowerów dla naszych klientów według ich pomysłów. W tym przypadku produkcja także zaczyna się od stworzenia dla zamawiającego realistycznej wizualizacji 3d, dzięki której już na bardzo wczesnym etapie zobaczy jak jego rower będzie wyglądał.

Czym Loca Bikes wyróżnia się więc na tle konkurencji?

Przede wszystkim wyjątkowymi, lekkimi i bardzo solidnymi rowerami, których na pewno nie uda się znaleźć w ofercie żadnego z innych producentów rowerowych.

Czy LocaBikes stawia wyłącznie na ecommerce czy to tylko jeden z kanałów sprzedaży?

Ruszyliśmy z Loca Bikes na dobre dopiero kilka tygodni temu i na ten moment skupiamy się na sprzedaży poprzez naszą stronę www.locabikes.com oraz przez serwisy aukcyjne i platformy sprzedażowe jak Ebay, Amazon czy Allegro. W planach mamy otwarcie własnego stacjonarnego sklepu oraz rozwój sieci dystrybucji poprzez sklepy rowerowe w Europie.

Kto jest potencjalnym klientem LocaBikes?

Naszymi klientami są wszyscy ci, którzy szukają prawdziwie wyjątkowego, lekkiego i solidnego roweru. Nasze produkty tworzymy dla osób, które kochają rowery i dla których rower jest istotną częścią stylu życia.

Serdecznie dziękujemy Aleksandrowi za wywiad i życzymy sukcesów w tworzeniu unikalnych rowerów.


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl