Pauline Ferrand-Prevot sięga po zwycięstwo na 5.etapie Giro Rosa

Mistrzyni Świata Pauline Ferrand - Prevot (Rabo-Liv) wygrała etap po 15-to kilometrowej wspinaczce do mety. Druga na metę wpadła Megan Guarnier (Boels Dolmans), dzięki czemu zachowała koszulkę liderki. Na finiszu z goniącej grupki na trzecią pozycję wjechała Anna Van der Breggen a tuż za nią Katarzyna Niewiadoma (Rabo - Liv). Zajęte przez Niewiadomą miejsce pozwoliło jej zachować białą koszulkę klasyfikacji młodzieżowej.

Trasa dzisiejszego etapu była całkiem płaska, poza końcową wspinaczką, gdzie próbowały (bez powodzenia) odejść pierwsze ucieczki. Im bardziej robiło się stromo, tym następowała większa selekcja oraz roszady wśród dziewczyn, chcących znaleźć się z przodu. 

Na 3 kilometry przed metą jednak jechała już zwarta, 25-osobowa grupa zawodniczek, z której urwała się Francuzka Pauline Ferrand-Prevot, na kole której usiadła Włoszka Francesca Cauz (Ale Cipollini). Tym razem Ferrand-Prevot nie miała mocnych na siebie i szybko oderwała się od Cauz i jako pierwsza przekraczyła linię mety i odnosząc etapowe zwycięstwo. Tuż za plecami Mistrzyni Świata rozegrał się finisz o 2 miejsce (i klasyfikację generalną).

Liderka Giro Rosa, Megan Guarnier miała nad Anną Van der Breggen 2 sekundy przewagi, ostatecznie zwiększyła do ją 5 sekund.

Katarzyna Niewiama zachowała białą koszulkę. Wysoką, 12. lokatę zajęła również Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).
Miejsca pozostałych dziewczyn: 

28. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) 

48. Ewelina Szybiak (Aromitalia Vaiano) 

74. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans)

zdjęcia: Bettini Photos


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl