Giro Rosa - 1 etap dla Guarschi

Płaską sprinterską trasę Giro Rosa 2015 na swoją korzyść z finiszu z peletonu rozstrzygła Włoszka Barbara Guarischi (Velocio SRAM).Najbardziej interesującym nas faktem było iż Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) w koszulce Mistrzyni Polski znalazła się w ucieczce dnia wraz z Aną Covrig (BePink Laclassica) i Chantal Hoffmann (Lotto Soudal Ladies). Uciekająca trójka wypracowała przewagę na poziomie 3 minut. Ucieczka została skasowana przez peleton na 10 km przed metą.

Za finiszującą Barbarą Guarischi na drugim stopniu podium stanęła Lucinda Brand (Rabo-Liv), która przejęła różową, liderską koszulkę a na trzecim miejscu stanęła Tiffany Cromwell (Velocio SRAM).

Poza różową koszulką Lucindy Brand - Małgorzata Jasińska zdobyła zieloną koszulkę liderki w klasyfikacji górskiej, Annemiek van Vleuten koszulkę liderki w kalsyfikacji punktowej, natomiast Mistrzyni Świata Pauline Ferrand-Prevot (Rabo - Liv) dzierży białą koszulkę w klasyfikacji młodzieżowej.