BM w Wałbrzychu. Na liście startowej czołowy kolarz niemieckiego MTB

W najbliższy weekend – podczas Bike Maratonu w Wałbrzychu (23 maja br.) – drużynę ZVL Kreidler Sportiva zasili gościnnie Torsten Marx (39 l.), na co dzień startujący w barwach MTB Team Kreidler (Werksteam). W światowym rankingu UCI Marx od lat zajmuje wysokie lokaty i należy do ścisłej czołówki niemieckiego MTB.

W zespole Kreidlera Marx startuje od 2014 r. W tym czasie klasyfikowano go na 9. miejscu w rankingu Międzynarodowej Federacji Kolarskiej – UCI Mountain Bike Marathon Series. Zajął m.in. 5. pozycję w ubiegłorocznym MTB Ucka Marathon – Lovran.

W 2015 r. Torsten Marx był 19. w maratonie w Roc Laissagais – Laissac. Aktualnie niemiecki kolarz w klasyfikacji UCI zajmuje 49. miejsce.

„Torsten to niezwykle doświadczony kolarz, który ma na swoim koncie wiele sukcesów. W ubiegłym roku zajmował miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu UCI Mountain Bike Marathon Series. To oczywiście także jeden z najlepszych kolarzy MTB w Niemczech. Myślę, że jego start w Wałbrzychu będzie więc dobrą okazją dla najlepszych zawodników polskich, by sprawdzić się w starciu ze światową czołówką” – mówi Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Podczas tegorocznego wyścigu Bike Maraton w Wałbrzychu, który odbędzie się 23 maja br., Torsten Marx gościnnie wspomoże zawodników drużyny ZVL Kreidler Sportiva.

Niemiecki kolarz wystartuje na prototypowym modelu Kreidler Stud 29er Carbon Team Edition, wyposażonym m.in. w osprzęt Shimano XTR (napęd z 11 przełożeniami) oraz widelec Magura TS8.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl