Udany dzień Gieni Bujak w Gracii Orlovej

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) ja na razie jest najjaśniejszym światełkiem w rozgrywającym się Pucharze Świata u naszych południowych sąsiadów w Gracii Orlovej.Dzisiejsze zmagania były podzielone na dwie części - indywidualną jazdę na czas na dystansie nieco ponad 13km oraz bardzo górski etap, kończący się 20km wspinaczką.

Wyraźnie dominuje amerykański team Velocio SRAM, którego zawodniczki na dzisiejsze czasówce zajęły pierwsze 5 miejsc! Zmagania na czasówce padły łupem Mistrzyni Świata w tej dziedzinie kolarstwa, Lisy Brennauer. Za Lisą uplasowały się koleżanki z teamu, tj.: Trixi Worrack, Alena Amialiusik, Karol-Ann Canual oraz Elise Delzenne. Eugenia Bujak zajęła najlepszą, 7. wśród Polek pozycję.

33. miejsce zajęła Monika Żur, 34. Aleksandra Kardas (TKK Pacific Nestle Fitness)  , 37.Martyna Klekot (Reprezentacja Polski), 43. Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle Fitness), 51. Paula Gorycka (Reprezentacja Polski), 54. Monika Brzeźna , 55. Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness), 73. Nikola Płosaj, 80. Beata Kalemba (Reprezentacja Polski), 88. Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Nestle Fitness), 112. Agnieszka Bacińska (Reprezentacja Polski).

Dużo lepiej wypadły nasze dziewczyny na drugim, a właściwie 4 etapie Gracii Orlovej. Eugenia Bujak zajęła wysokie, 3 miejsce co dało Jej również taką samą pozycję w klasyfikacji generalnej. Dość wymagający i długi podjazd padł łupem Karol-Ann Canual (Velocio SRAM). Drugie miejsce zajęła Alena Amialiusik (Velocio SRAM). Na szerokie podium załapała się Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness), która nie kryła rozczarowania z zajętego miejsca. Kolejnym dobrym występem pochwalić się może Monika Żur, która na mecie zameldowała się na 10 miejscu.
Pozostałe miejsca naszych dziewczyn to: 32. Paulina Brzeźna, 34. Paula Gorycka, 40 Agnieszka Skalniak, 52. Aleksandra Kardas, 59. Nikola Płosaj, 84. Martyna Klekot, 90. Katarzyna Wilkos, 104. Agnieszka Bacińska.

W teamowej klasyfikacji generalnej niepodzielnie rządzi Velocio SRAM, na 3 miejscu plasuje się team Gieni Bujak BTC City Ljubljana, Polski team TKK Pacific Nestle Fitness spadł o kolejną pozycję (7.) a Reprezentacja Polski zostaje na 9 miejscu.

Etap 5. zapowiedź

grafika: velofocus

W ostatni dzień zmagań będzie wreszcie okazja do wykazania się wszystkim sprinterkom. Trasa będzie względnie płaska, złożona z 6 rund, co da łącznie 100km. Etap może płaski ale pełny zakrętów, jak to bywa na pętlach poprowadzonych w granicach jednego miasta (Orlovej).

Pretendentkami do zwycięstwa są 3 dziewczyny, które dobrze pokazały się na tych zawodach rok temu, czyli : Alena Amialiusik, której na pewno znacznie pomoże mocny zespół, Eugenia Bujak, która rok temu zajęła 3 pozycję w KG, trzeba potrzymać mocno za Gienię kciuki, żeby w tym roku poprawiła rezultat! Trzecią pretendetką jest Annabelle Dreville, która mocną kampanią wiosenna udowodniła swoją wartość, mimo młodego wieku (20l.).