JBG2 na Pucharze Świata w Champery

Tym razem najlepsi kolarze górscy zjechali do znanej im już  z poprzednich lat szwajcarskiej miejscowości Champery. Trasa IV edycji Pucharu Świata, która uważana jest za najcięższą z całego cyklu, została poddana pewnym modyfikacjom, przez co stała się jeszcze bardziej wymagająca. Dodatkową trudność sprawiła aura, kilkudniowe opady wymusiły na organizatorze specjalne utwardzenie podłoża, tak aby trasa mogła być przejezdna.
W tych warunkach dobrze spisała się Anna Szafraniec, kończąc rywalizację na 24 lokacie. Zwycięzczynią została reprezentantka gospodarzy Nathalie Schneitter (COLNAGO ARREGHINI SUDTIROL).
Kornel Osicki (JBG-2 Team), tuż po starcie miał defekt opony, przez co zmuszony był przystąpić do rywalizacji jako jeden z ostatnich startujących. Mimo to zdołał ukończyć zawody na 113 pozycji. W tej kategorii również triumfował reprezentant gospodarzy Florian Vogel (Scott-SwissPower MTB-Racing).