Wyniki ścigania pań

W 2.Pucharze Świata kolarstwa szosowego kobiet najwięcej sił w końcówce zachowała Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) i tym samym objęła prowadzenie w PŚ. Na czterech pętlach cały czas próbowały się wywiązać ucieczki, jednak peleton nie pozwolił na zbyt wiele. Dopiero na ostatnim kółku oderwały się pretendentki do wygrania Trofeo Binda. W tej grupie znalazły się: Pauline Ferrand-Prevot i Anna van der Breggen (obydwie Rabo-Liv), Elisa Longo Borghini (Wiggle Honda), Lizzie Armitstead (Boels Dolman), Jolanda Neff (Szwajcaria) oraz Alena Amialiusik (Velocio-SRAM). Po wspinaczce do ucieczki ruszyła Mistrzyni Świata Prevot, jednak zgodnie ze sobą zaczęły współpracować Longo Broghini, van der Breggen i Armitstead i skasowały jej ucieczkę na 3 km przed metą. Z niewielkiej grupki sprint wygrała Armitstead, tuż za nią zameldowała się zmęczona nieudaną ucieczką Ferrand-Prevot i van der Breggen.

fot.:raboliv.com

W drugiej grupce pościgowej przyjechała Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv) na wysokim, 13.miejscu, na 16. Eugenia Bujak (BTC Ljubljana), 23. Anna Plichta (Polska). Na dalszych miejscach były Monika Brzeźna (53.m-ce, Polska), 63. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) i 64. Paulina Brzeźna-Bentkowska (Polska).

W wyścigu juniorek, Trofeo da Moreno dobrze pojechała brązowa medalistka MŚ Agnieszka Skalniak, która zajęła 10 lokatę (Nestle Fitness Cycling Team).

Zostając w temacie Polek, bardzo dobrze spisuje się Anna Harkowska na Para- Torowych Mistrzostwach Świata. Wczoraj zdobyła srebro w wyścigu na 3 km oraz dzisiaj również srebro w scratchu. Gratulujemy!

fot: Ania Harkowska/profil fb

Z kolei rozegranym w Belgii Gandawa-Wavelgem (do pokonania było 117km) zwycięstwo odniosła Floortje Mackaij (Team Liv Plantur), na drugim miejscu uplasowała się Janneke Ensing (Parkhotel Valkenburg) a na 3 Chloe Hosking (Wiggle Honda).


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl