www.BylismyTam.pl - Kaukaz rowerem

Wyprawa dopiero za jakiś czas, ale już dziś przedstawimy Wam skład wyprawy oraz zamieszczamy klip reklamowy, promujący wyprawę.

Gdzie, kiedy i za ile.
   Planujemy poznać ludzi, kulturę, przyrodę i zabytki tak ciekawego regionu jakim jest Kaukaz. Jest to jednocześnie tygiel narodowościowy gdzie Gruzini, Azerowie, Ormianie i Rosjanie nawzajem się przenikają i niestety jednocześnie rywalizują o kontrolę tych terenów. Planujemy przejechać przez Gruzję, Armenię, Azerbejdżan i w zależności od sytuacji politycznej do Osetii Południowej.

   Chcemy wjechać w góry Swenetii, gdzie można spotkać jeszcze walecznych Gruzinów, którzy żyją w kamiennych basztach. Przejechać Gruzińską Drogą Wojenną do jednego z najwyższych szczytów Kaukazu – Kazbeku. Odwiedzić skalne miasta. Zobaczyć jedne z najstarszych świątyń chrześcijańskich.

   Do Gruzji planujemy dotrzeć z rowerami samolotem. Poruszać się będziemy drogami głównie lokalnymi, talk aby być jak najbliżej i poznać Gruzinów wraz z ich kulturą. Liczymy na nawiązanie kontaktów z lokalnymi społecznościami.

Termin wyprawy zaplanowaliśmy na 23.08-07.09.2015. Według nas to najlepszy okres na podróżowanie po tym terenie rowerem. Da nam duże prawdopodobieństwo dobrej pogody, w miarę ciepłych nocy nawet w okolicach górskich i względny brak opadów.

Ekipa
   Nasza dziewięcio osobowa ekipa, jak już wspomnieliśmy składa się z „zwykłych niezwykłych” ludzi takich jak każdy z nas dookoła. Są w śród nas osoby w różnym wieku, z różnym doświadczeniem życiowym. Mające swoje codzienne obowiązki jak praca, rodzina.  Każdy z nas aby zrealizować wspólnie naszą wyprawę i swoje marzenia, musi przełamać swoje wewnętrzne uprzedzenia i obawy czy podoła, czy się nie rozczaruje swoją kondycją fizyczną i psychiczną. Każdy z nas sam kompletuje sprzęt, zdobywa środki finansowe. Musi poświecić swój czas, którego w dzisiejszym świecie zaczyna brakować. Zdobyć urlop. Każdy znajdzie w ekipie swoje miejsce i będzie odpowiedzialny za poszczególne elementy wyprawy.  Wyprawa jest turystyczna, więc i tempo będzie turystyczne, dopasowane do wszystkich uczestników.

Oficjalny skład naszej ekipy:


Maciej Szramka

ur. 1974 r. absolwent Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska, oraz  Wyższej Szkoły Gospodarki. Od dwudziestu lat pracuje w branży reklamowej. Autor niniejszej strony oraz pomysłodawca wyprawy.

Jest osobą niepełnosprawną, ma protezę stawu biodrowego, przez co ma mocno ograniczone możliwości aktywnego uprawiania sportu. Dzięki rowerowi, jednej z niewielu form dozwolonej mu aktywnego ruchu realizuje swoje marzenia.

O sobie: ” … lubię poznawać świat, inne kultury, docierać tam gdzie nie docierają komercyjne wycieczki. Bardzo lubię organizować wyprawy„.

Michał Szramka


ur. 1978 r., absolwent wychowania obronnego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Razem z bratem prowadzi firmę. Przez wiele lat zajmował się i prowadził szkolenia z zakresu survivalu. Organizator wielu wypraw surviwalowych dla młodzieży i dorosłych. Posiada kurs ratownictwa medycznego.

O sobie: ” … Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono„.

Szymon Wiese


ur. 1987 r., absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, (administracja). Pracuje jako podinspektor ds. promocji miasta i gminy. Interesuję się motoryzacją, sportem i historią. Jest osobą niepełnosprawną, prowadzi aktywny tryb życia, biega, jeździ na rowerze.

O sobie: ” … lubię podróżować i aktywnie spędzać czas, m. in rower, rolki, bieganie. Zawsze marzyłem o podróży na Wschód.”


Karolina Kot


ur. 1985 r., absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Grafik, ilustrator z zawodu i z zamiłowania. Kocha rower, góry, fotografie, dobre kino i teatr.

O sobie: ” … staram się podróżować kiedy tylko mam ku temu okazję – to jedna z najfajniejszych rzeczy w życiu”

Piotr Chuchmała 

ur. 1978 r. absolwent bankowości na Akademii Ekonomicznej. Pracuje za biurkiem ale lubi aktywnie spędzać czas. Jeździ na rowerze, szybuje, żegluje, chodzi i biega po górach.

O sobie: ” … lubię poznawać nowe miejsca na dwóch kółkach. Rower daje poczucie wolności. Pozwala niespiesznie nasycić oko krajobrazem, a przy tym chłonąć dźwięki i zapachy otoczenia.”

Agnieszka Wyszyńska – Wytrykus


ur. 1976 rok, absolwentka Akademie Rolnicza im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, wydziału Rolniczo-Ekonomicznego, kierunek Zarządzanie i Marketing.Przejechać rowerem świat … tylko żeby zrobić ten pierwszy krok i się odważyć . A potem … Kto to wie ? Wciąż poszukuje tego co w życiu da mi najwięcej satysfakcji. Uwielbiam rower, narty, dobrą książkę i filmy.

Krzysztof Sobczak

ur. 1987 r., absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Pracuje w branży reklamowej. Lubi podróżować, a szczególnie rowerem. Uwielbia kontakt z przyrodą. Dlatego pomysł wyprawę bardzo mu się spodobał. Przyroda, góry, rower idealne połączenie, a do tego ludzie którzy mają taką samą pasje

Motto życiowe: „rób to co kochasz, kochaj to co robisz”.

Natalia Zapotoczna


ur. 1978 r. absolwent bankowości na Akademii Ekonomicznej. Pracuje za biurkiem ale lubi aktywnie spędzać czas. Jeździ na rowerze, szybuje, żegluje, chodzi i biega po górach.

O sobie: ” … lubię poznawać nowe miejsca na dwóch kółkach. Rower daje poczucie wolności. Pozwala niespiesznie nasycić oko krajobrazem, a przy tym chłonąć dźwięki i zapachy otoczenia.”

Magda Gryczan 

ur. 1976 r. studentka Wyższej Szkoły Gospodarki, członkini Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych. Wychowuje syna. Bardzo lubi aktywnie spędzać czas. Odkrywanie dzikich i ciekawych rejonów świata to Jej pasja. Współautorka niniejszej strony.

O sobie: ” … bo wszystko zaczyna się w naszych głowach.„

Klip promujący wyprawę: 


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl