Daniel Martin zdobył Równicę

Daniel Martin (Garmin-Transitions) po wspaniałej ucieczce na 3 ostatnich kilometrach etapu wygrał 5 etap 67 Tour de Pologne UCI ProTour z metą na Równicy, gdzie zebrały się całe tłumy kibiców, którzy gorąco dopingowali kolarzy. Kiedy wydawało się że finisz rezegra się na ostatnich metrach, Martin sięgnął po swoje rezerwy i rozpoczął ucieczkę, która zakończyła się powodzeniem. Drugie miejsce zajął Grega Bole (Lampre-Farnese Vini), a trzeci był Polak Sylwester Szmyd (Liguigas-Doimo). W czołowej grupce finiszował także Marek Rutkiewicz (Polska-BGŻ), który na mecie zameldował się na 8 pozycji, wcześniej wygrywając górską premię. Sylwester Szmyd, któremu kibicowała nasza redakcja, był bardzo aktywnym kolarzem na tym etapie - ten i kolejny są przecież jakby stworzone dla niego. Nie dziwi więc jego obecność w ścisłej czołówce zarówno na mecie, jak i w klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji generalnej SKANDIA prowadzenie objął właśnie Martin, który wyprzedza Gregę Bolę o 14, a Alessandro Ballana (BMC Racing Team) o 21 sekund. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Sylwester Szmyd, który ze stratą 26 sekund plasuje się na 4. pozycji. Wysoko, bo na 7. miejscu jest Marek Rutkiewicz, ale ma on już 30 sekund straty do lidera. Wszystko więc jest jeszcze możliwe.