XV etap Merida Mazovia MTB Marathon w Rawie Mazowieckiej

Cykl Cezarego Zamany powrócił z Warmii i Mazur na Mazowsze. W Rawie Mazowieckiej został rozegramy XV etap cyklu. Do końca sezonu pozostały już tylko dwa wyścigi. W tym roku trasa w Rawie została zmodyfikowana. Odwrócono kierunek startu. Dzięki temu zyskał na atrakcyjności najkrótszy dystans Hobby. Maraton był szybki, nie zabrakło interwałowych fragmentów. Były leśne i polne ścieżki, drogi gruntowe, a nawet asfaltowe fragmenty.

Ciekawym zabiegiem organizatorów było umożliwienie zawodnikom przejazdu przez miasteczko pełne kibiców, już po starcie wyścigu. Peleton zatoczył krótką pętle i powrócił na chwilę na miejsce rozpoczęcia maratonu. Następnie przy gorącym dopingu kibiców, wyruszył na właściwą trasę. Dzięki temu zawody zyskały na atmosferze. Podobnie było w Olsztynie, widać, że pomysł się sprawdził i spodobał zawodnikom, którzy mogą pokazać się szerszej publiczności.
Paweł Baranek (AIRBIKE.PL Rocky Mountain) zwyciężył zdecydowanie na dystansie Mega. Za nim uplasował się Grzegorz Maleszka (BDC Retro MTB Team), który dojechał z
20 sekundową stratą. Trzeci był Piotr Kazaniecki (TTC BULL RACING TEAM), który walczył z Maleszką do ostatniego metra w pięknym finiszu.
Wśród Pań na dystansie Mega zdecydowanie z przewagą ponad 2 minut zwyciężyła Anna Ostrowska (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Druga pozycja przypadłą Agnieszce Tkaczyk (SpecBike RACING TEAM). Trzecia dojechała Zofia Sołtys (VELMAR.PL - MERIDA TEAM).
Dystans Giga tym razem bez Pawła Baranka. Po mocnym finiszu wygrał Artur Korc (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Drugi z jedną sekundą straty dojechał Marek Stram (Wkreceni Racing Team). Stawkę medalową zamknął Michał Wyżlic (BDC Retro MTB Team).
Dystans Giga zdecydowały się pojechać zaledwie trzy zawodniczki i tak w kolejności do mety dojechały Małgorzata Lutecka, Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team), Patrycja Niszczota (Team PKO Bank Polski).

Do końca sezonu już tylko dwa maratony! Za dwa tygodnie XVI etap Merida Mazovia MTB Marathon, który odbędzie się w Kazimierzu Dolnym. Zapraszamy.

Pełne wyniki maratonu na stronie organizatora: www.mazoviamtb.pl/wyniki.php

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​Całkowicie nowy Voltage eRIDE

    Przedstawiamy ZUPEŁNIE NOWY Voltage, lekki elektryczny trailowy rowerSCOTT opracowany, aby zabrać Cię w miejsca, o których wcześniej mogłeś...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl