LOTTO Poland Bike Marathon: Książęcy Gród zdobyty.

1

Rywalizację na najdłuższej trasie MAX (51 km) wygrał Michał Przybytek (Renault Eco2 Team), który wyprzedził Pawła Niechwiedowicza (BLU Cersanit Team Refleks) i Arkadiusza Jusińskiego (Renault Eco2 Team). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Różycka (Rozycky Team), przed Katarzyną Pakulską (SK Bank Team) i Agnieszką Tkaczyk z Warszawy.

Na dystansie MINI (32 km) triumfował Paweł Pięta (Orbea Racing Team), wyprzedzając Tomasza Jurkowskiego z Warszawy i Kamila Kuszmidra (AGR Płońsk). W gronie kobiet najszybsza okazała się mistrzyni świata w rowerowej jeździe na orientację Anna Kamińska (OLSH Team). Za nią finiszowały Ewa Duda (Świat Rowerów Raleigh Team) i Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

Na trasie FAN (10 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Płocka w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk z Międzyrzeca Podlaskiego, przed Kacprem Szabłowskim (KK24h/BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Michałem Lachowiczem (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt wygrała Oliwia Majewska (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), przed Aleksandrą Lach (UKK Huragan Wołomin) i Oliwią Ołdak (RKS Family Active). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na Starym Rynku w Płocku jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

4

W rywalizacji drużynowej triumfował TRW Cloudware Team, przed BLU Cersanit Team Refleks i SK Bank Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Kowalskimi i Różyckimi. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie wśród mężczyzn zachował Kamil Kuszmider (AGR Płońsk), a w gronie kobiet nową liderką została Sława Staszczak z Kwiatkówka.

V etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 został zorganizowany we współpracy z Urzędem Miasta Płocka, a uczestników zawodów dopingowali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i jego zastępca Roman Siemiątkowski.

Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę, 15 czerwca w Gminie Nadarzyn, gdzie odbędzie się VI etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Start i meta wyścigów znajdą się w Parku Pałacowym w Młochowie.

6

Więcej na www.polandbike.pl

 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl