EHC Podkarpackie Rzeszów Cup – Puchar Europy w Kolarstwie Ręcznym

Tego w Polsce jeszcze nie było. W czerwcu Rzeszów będzie gospodarzem Pucharu Europy w kolarstwie ręcznym z udziałem czołowych zawodników w tej dyscyplinie.

 

ehc-podkarpackie-rzeszow


Do tej w naszym kraju handbikowcy rywalizowali tylko okazyjnie podczas kilku maratonów w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Dzięki staraniom Rafała Wilka – rzeszowskiego podwójnego mistrza paraolimpijskiego i świata w stolicy Podkarpacia już wkrótce odbędą się zmagania w  ramach Pucharu Europy.

EHC - European Handcycling Circut to cykl wyścigów Pucharu Europy, sygnowanych przez EHF- European Handcycle Federation – Europejską Federację Kolarstwa Ręcznego. Pomysłodawcą i inicjatorem całego wydarzenia jest Rafał Wilk. - Jesteśmy zaszczyceni, że po grudniowej wizytacji władz europejskiej federacji w Rzeszowie, powierzono nam organizację dwóch, pierwszych w historii wyścigów w Polsce. Utworzyliśmy także stałe przedstawicielstwo EHF w naszym kraju – zaznacza rzeszowski dominator w tej dyscyplinie.

3

Cykl obejmuje 12 wyścigów w Europie oraz Emiratach Arabskich, a  8  najlepszych wyników punktowych liczonych jest do klasyfikacji generalnej Pucharu Europy.

Organizator, czyli „Fundacja Rafała Wilka Sport Jest Jeden” przewiduje uczestnictwo wielu zawodników z Polski i Europy, medalistów Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzów Świata oraz czołowych polskich gwiazd w tej dyscyplinie, takich jak Rafał Wilk czy wicemistrzyni świata Renata Kałuża.

Rafał Wilk będzie nie tylko organizatorem imprezy, ale również uczestnikiem. Zatem sympatycy sportu w Rzeszowie i na Podkarpaciu po raz pierwszy będą mogli naocznie nie tylko przekonać się czym jest rywalizacja kolarzy ręcznych, ale też zobaczyć w akcji samego mistrza.

wilk-verola

Aby uatrakcyjnić imprezę widzowie skupieni będą na skwerze Millenium Hall, gdzie zostaną też zorganizowane atrakcje dla dzieci, recital muzyczny oraz jedną z  ceremonii wręczenia nagród w niedzielę. Sobotnia odbędzie się na rzeszowskim rynku. 

Całe wydarzenie będzie składać się z dwóch startów: 14 czerwca - jazda indywidualna na czas oraz 15 czerwca – wyścig ze startu wspólnego.
Wyścigi odbywać się po liczącej 4 kilometry 750 metrów pętli głównymi ulicami miasta (Rejtana, Lwowska, Armii Krajowej).

Zawodnicy pokonają odpowiednio 3 i 9 pętli, co uczyni zmagania jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla kibiców, gdyż taki układ pozwoli śledzić na bieżąco przebieg rywalizacji sportowej. Strefa START i META znajdować się będzie przy ulicy Kopisto, obok Millenium Hall, zarówno sobotni, jak i niedzielny wyścig wystartuje punktualnie o 9.30.

We wtorek 20 maja w hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie odbędzie się konferencja prasowa poświęcona imprezie. Obok Rafała Wilka udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele województwa podkarpackiego i włodarze miasta, oraz sponsorzy imprezy – SPAR Polska i Millenium Hall.

Konferencja planowana jest na godzinę 11, ale o oficjalnym terminie poinformujemy w oddzielnej informacji.

www.ehcpodkarpackie-rzeszow.pl


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl