Mocny powrót Campy do MTB - AKTUALIZACJA

Nie odniosły one sukcesu na miarę szosowych grup i zostały wycofane ze sprzedaży. Wedle zapewnień producenta teraz sytuacja się nie powtórzy, bowiem nowe grupy nie będą odstawać pod względem jakości, trwałości i przede wszystkim wagi od konkurencji. Jeżeli wprost legendarna trwałość z grup szosowych zostanie zachowana w grupach górskich, to plan potomków Makiawelliego może się powieść. Obecnie, co raz częściej można usłyszeć ze strony użytkowników korzystających z amerykańskich albo japońskich wytworów, narzekania na niską wytrzymałość osprzętu.

CAMPY-OLYMPUS-EPS

Campagnolo nie ujawniło jeszcze wszystkich szczegółów nowych grup górskich, ale zapowiedziało że w ich konstrukcji i produkcji będą korzystać z rozwiązań sprawdzonych w grupach szosowych. Włosi nie boją się wyzwań i wchodzą mocnym akcentem zapowiadając zaoferowanie pierwszej pełnej elektronicznie sterowanej grupy górskiej opartej o system EPS. Przewidziano 10 oraz 11 rzędowe napędy w najwyżej klasie osprzętu. Wszystkie korby korzystać będą z sytemu Power-torq (szkoda że nie Ultra-torq przypisek red.).  W dziedzinie hamulców Campagnolo postawiło na współpracę z innym znanym producentem z Italii czyli z firmą Formula. Kooperacja ta daję rękojmię tego, że spowalniacze ze skrzydłami w godle będą nie tylko lekkie ale i skuteczne.

Project Manager Campagnolo R&D (CampyTechLab) Paolo Valoscetti:

"Jesteśmy świadomi obecności na rynku mocno osadzonej konkurencji, lecz solidnie odrobiliśmy lekcje. Nasza oferta została dobrana do potrzeb i oczekiwań kolarzy górskich zarówno tych nastawionych na wynik jak też lubiących czerpać radość jazdy ze swobodnej jazdy w trudnym terenie. Szczególny nacisk położyliśmy na produkty dedykowane do rowerów z segmentu enduro. Wykorzystaliśmy nasze doświadczenia z materiałami kompozytowymi z grup szosowych, dzięki czemu jeżeli chodzi o wagę komponentów weszliśmy na inny poziom niedostępny dla konkurencji."

Aktualizacja 2.04.2014:
Oczywiście był to nasz żart Prima Aprilisowy, a pokazana powyżej przerzutka to dzieło grafika, łączące części z przerzutki Campy Super Record i wózka Shimano XTR. Pozostało tylko podmienić napis i gotowe. Cieszymy się że wywołaliśmy uśmiech na Waszych twarzach :) 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl