Torowe Mistrzostwa Europy 2013 zakończone

mistrzostwa-europy-tor-2013-2-dzien

W sprincie indywidualnym mieliśmy czworo reprezentantów: Damian Zieliński, Krzysztof Maksel, Urszula Łoś i oraz Katarzyna Kirschenstein. Najlepiej z nich zaprezentował się Damian Zieliński. W ćwierćfinale startował z mistrzem olimpijskim Jasonem Kenny i musiał uznać jego wyższość. W walce o miejsca 5-8 zajął ostatecznie 7. miejsce.

W konkurencji omnium mieliśmy dwoje naszych reprezentantów. W sobotę rozegrano trzy pierwsze konkurencje omnium - wyścig ze startu lotnego, wyścig punktowy i wyścig eliminacyjny. Natomiast w niedzielę wśród pań Katarzyna Pawłowska zajęła najpierw 12. miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, a później 5. miejsce w scratchu. Niestety, nasza zawodniczka dalej odczuwa skutki kontuzji odniesionej na wyścigu szosowym i musiała wycofać się z dalszej rywalizacji przed wyścigiem na 500 metrów. Wśród panów reprezentował nas Adrian Tekliński, który w końcowej klasyfikacji zajął 12. miejsce.

Mieliśmy także reprezentację w keirnie – Rafał Sarnecki i Kamil Kuczyński oraz Katarzyna Kirschenstein i Urszula Łoś. Kuczyński ostatecznie zajął odległe 11. miejsce, a Urszula Łoś 12. miejsce.

Pary Mateusz Nowaczek i Mateusz Nowak oraz Rafał Jeziorski i Wojciech Pszolarski nie zakwalifikowali się do finału madisona.

Złoty medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w wieloboju (omnium)zdobyła Brytyjka Laura Trott, mistrzyni olimpijska z Londynu. Wśród panów najlepszy był Wiktor Manakow z Rosji.