Kwiatkowski z drużyną Omega Pharma QuickStep Mistrzem Świata

uci-ms-szosowe-toscana-opqs

Trzecie miejsce w TTT (team trial time – drużynowa jazda na czas) zajęła drużyna z Wielkiej Brytanii – Sky Procycling, która rok temu była dopiero 9.

W sumie na liście startowej widniało aż 36 zespołów zawodowych z 3 dywizji. Trasa miała 57 kilometrów, a meta zlokalizowana była na Placu Nelsona Mandeli we Florencji. Trasa była praktycznie płaska, przez co najlepsze zespoły osiągały średnią prędkość powyżej 50 km/h.

Startowały dwie polskie drużyny – BDC MarcPol Team oraz CCC Polsat Polkowice. Do tego wśród najlepszych grup zawodowych globu startowało wiele drużyn z Polakami w składach – Cannondale Pro Cycling (Maciej Bodnar), Omega Pharma-QuickStep (Michał Kwiatkowski) oraz Etixx-Ihned (Łukasz Wiśniowski).

uci-ms-szosowe-toscana-zloty-kwiatkowski
Michał Kwiatkowski Mistrzem Świata!

Zwycięska drużyna obroniła złoty medal sprzed roku. Tym razem kolarzy z australijskiej grupy Orica-GreenEdge wyprzedzili o zaledwie 88 setnych sekundy! Mistrzowski skład drużyny to: Sylvain Chavanel, Tony Martin, Niki Terpstra, Kristof Vandewalle, Peter Velits oraz Michał Kwiatkowski.

Drużyna Cannondale z Bodnarem w składzie ostatecznie była na 7. pozycji, zaś Wiśniowski w składzie Etixx-Ihned zajęli 25. lokatę. Nieco wyżej, bo na 21. miejscu, sklasyfikowana została ekipa CCC Polsat Polkowice, a BDC MarcPol Team zajęła 31. pozycję.