Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych - EDF TOUR 2010.

W miniony weekend (4-5. 09) w Mazańcowicach (Bielsko-biała) odbywały się  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych - EDF TOUR 2010.

W zawodach o tytuł Mistrza Polski rywalizowali Kolarze na handbike’ach (trójkołowych) rowerach ręcznych oraz na rowerach klasycznych.
Pierwszego dnia odbyła się indywidualna jazda na czas. W samotnej walce z czasem zawodnikom przyszło zmierzyć się na ośmiokilometrowej trasie. Jazdę utrudniał padający deszcz i niska temperatura. Wśród zawodników na handbike’ach (H3) swoją wysoką formę potwierdził aktualny Mistrz Świata,  Arkadiusz Skrzypiński wyprzedzając kolegę z zespołu Zbigniewa Wandachowicza (8 m-ce Na Mistrzostwach świata). Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Zbigniew Baran.  W grupie H2 najlepszy okazał się Robert Nowicki. Vice mistrzem Polski został Rafał Szumiec, a na 3 miejscu rywalizację ukończył Kamil Banok.

Wśród Kobiet bezkonkurencyjna była Monika Pudlis – czwarta zawodniczka mistrzostw świata. Drugie miejsce zajęła Monika Seligowska, a trzecia była Marzena Kołodziejczyk.
W niedziele został rozegrany wyścig ze startu wspólnego. Niestety pogoda znów nie dopisała i zawodnikom na trasie przyszło moknąć i marznąć. Tym razem mieli do pokonania 4 pętle po 8 km. W grupie H3 znów dominowali zawodnicy ze Szczecina, ale tym razem Skrzypiński pozwolił wygrać Wandachowiczowi. Trzeci ponownie był Baran.

W grupie H2 kolejność była taka jak na czasówce. Wygrał Nowicki przed Szumcem i Banokiem.