Mistrzostwo Polski w XCE dla Katarzyny Solus–Miskowicz i Borysa Górala

metaa-1

Żerkowskie zawody rozegrane porą wieczorną cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy na całej trasie dopingowali ścigających się kolarzy i kolarki. Pierwsze rywalizację rozpoczęły Panie. W czasie eliminacji doskonałą formę prezentowała olimpijka z Londynu, Aleksandra Dawidowicz z klubu Big Esse Carrera. Dawidowicz do  finału awansowała  jako faworytka, jednak  błąd na starcie pozwolił zająć jej ostatecznie tylko trzecie miejsce. Jako druga linię mety przekroczyła Elżbieta Figura reprezentująca śląski klub MTB-Silesia Rybnik.

sprint-1

Mistrzostwo Polski dość niespodziewanie wygrała Katarzyna Solus-Miskowicz z kieleckiego Dekmeble Cyklokorona, która wykorzystała błędy rywalek na swoją korzyść.
"Tak naprawdę do tej pory jestem zaskoczona. Wiedziałam o mojej dobrej dyspozycji, ale nie przypuszczałam, że mogę być w sprintach Mistrzynią Polski. Teraz nabrałam ochoty na więcej. Chcę powalczyć także w niedzielę", powiedziała na konferencji prasowej Solus-Miskowicz.

meta-1

Z pierwszego mistrzowskiego tytułu w karierze cieszył się także  Borys Góral z MTB Energy Team Środa Wielkopolska, który imponował postawą w całych zawodach. Nie miał równego sobie najpierw w eliminacjach, potem potwierdził swoje doskonałe przygotowanie w finale, zdobywając złoto z dużą przewagą: 

"Jestem bardzo szczęśliwy z wyniku, planowałem zdobyć miejsce na podium jednak pod  nieobecność Marka(Konwy) udało mi się zdobyć  złoto. Myślałem, że wolę wyścigi XCE w formule miejskiej. Jednak górzysta żerkowska trasa bardzo przypadła mi do gustu. Podjazd pod wieżę utrzymywał zmęczenie, z wyścigu na wyścig było coraz ciężej. Trzeba było być mocnym", tak podsumował Góral swój występ podczas konferencji prasowej. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył  Piotr Konwa, podopieczny Andrzeja Piątka z zespołu 4F Racing Team. Podium uzupełnił Marcin Kawalec reprezentujący grupę KTM Racing Team Złoty Stok.

meta-2

Po zakończeniu sportowej rywalizacji kibice przenieśli się na Żerkowski stadion, na którym koncert „zarapował” Jacek „Mezo” Mejer.

W sobotę 6.07 w Żerkowie dzień wyjątkowy. Kolarze, nie tylko Ci zawodowi ale także wszyscy amatorzy kochający dwa kółka, ścigać się będą wraz z Drużyną Szpiku, która wspiera dawców szpiku.

Więcej na www.mtb2013.pl

 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl