ORBEA prezentuje: Nowy rower Orbea Avant 2014

Co więcej w rowerze zainstalowano wciskany suport i taperowaną główkę sterową. Ruchomy hak pasuje do piast zarówno 130mm jak i 135mm, tak więc dobór kół nie powinien stanowić problemu. A i oczywiście wyróżnia go oryginalny i niepowtarzalny Orbea Design … Nowy Orbea Avant to marzenie, które stało się rzeczywistością.

image011

Orbea Avant to model stworzony dla pasjonatów kolarstwa szosowego. Ponadto projekt z założenia od samego początku opierał się na najnowszej rewolucji w szosie – hamulcach tarczowych. Szeroki wybór rozmiarów (47, 49, 51, 53, 55, 57 i 60) pozwoli każdemu mężczyźnie i kobiecie na idealny dobór. W zależności od rozmiaru roweru, Orbea Avant może mieć dwie różne wersje widelca w celu zapewnienia swojemu użytkownikowi jak najlepszej jakości jazdy. Najmniejsze rozmiary (47, 49 i 51cm) wyposażone są w widełki 53mm, a większe rozmiary w widełki 43cm.

image012


W ten sposób Orbea zapewnia prawidłową geometrię i niezawodność w trakcie kierowania. Orbea Avant został zbudowany w technologii Carbon Monocoque. Ten proces konstrukcyjny pozwala na stworzenie ramy w jednym kawałku unikając łączenia ze sobą oddzielnych części. Dzięki temu Carbon Monocoque gwarantuje najlepszą wydajność, niską wagę oraz trwałość. W ten sposób Orbea oferuje swoim użytkownikom dożywotnią gwarancję na każdą ramę. Opcjonalnie możesz także wyposażyć swój rower Orbea Avant w błotniki oraz bagażnik jeśli masz takie preferencje. Możesz także założyć opony nawet do 28mm szerokości, jeśli będziesz jeździć po zniszczonych drogach. Orbea Avant jest dostępny w 3 różnych malowaniach.

image013


Nazwa roweru pochodzi od wyścigu Pax Avant, organizowanego na pamiątkę historii, która zdarzyła się blisko 650 lat temu. W 1375 roku mieszkańcy dwóch dolin w Pirenejach – Doliny Roncal w regionie Nawarra, w Hiszpanii oraz Doliny Baretous, znajdującej się po francuskiej stronie, po wielu sporach o granice tych sąsiednich terytoriów zawarli pokój. Lokalni urzędnicy w końcu doszli do porozumienia, zgodnie z którym Galowie mieli corocznie oddawać trzy krowy do Nawarra. Ta tradycja nadal jest obchodzona co roku w lipcu. W przedsięwzięciu biorą udział politycy oraz mieszkańcy każdej z dolin. Podobnie jak w poprzednich latach wybiera się trzy zwierzęta. Ten czyn wyrażany jest w słowach „Pax Avant” ( Niech nastanie pokój ).

Orbea organizuje rowerowy „tour” poprzez oba malownicze terytoria w Pirenejach. „Pax Avant” to dwie trasy: pierwsza wyprawa to 124km, a druga dłuższa to 211km. Krótsza trasa obejmuje mityczne miejsca takie jak Laza, Orhy, Lie Col, Col de Labays i inne. Naszym celem są niezapomniane wrażenia oraz kontakt z naturą. Krótsza trasa jest intensywna i piękna.

Dłuższa trasa przebiega przez wiele tych samych miejsc co krótsza, ale stanowi większe wyzwanie i możliwe, że oferuje bardziej imponujące widoki z korony w Pirenejach. Trasa prowadzi przez takie miejsca jak Laza, Orhy, Bagargui, Issarbe, Loe Col i inne. Jesteś gotów podjąć z nami to wyzwania. Orbea jest bardzo podekscytowana pierwszą edycją „Pax Avant” wiodącą przez tak piękne i malownicze miejsca, o których wiadomo, że potrafią zauroczyć i zainspirować. Czy jesteś gotowy na „Pax Avant” ??

 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl