Żerków - Fascynująca trasa Mistrzostw Polski 2013

Budowana od podstaw trasa zawiera nowe trudne technicznie sekcje, które z pewnością nie jednemu zawodnikowi i nie jednej zawodniczce w lipcu przysporzą sporych problemów. Wrażenie robią przede wszystkim widowiskowe kamienne zjazdy – Trasa jest bardzo interwałowa z technicznymi podjazdami i kilkoma zjazdami więc wszechstronne opanowanie roweru wpływać będzie na korzyść zawodnika. Na trasie znajduje się około dziesięciu mocnych podjazdów, a całość trasy uwieńczona jest sekcją kamienną prowadzącą wprost do mety – opowiada Daniel Kurpisz, Dyrektor sportowy Mistrzostw.

IMG_0310

Runda podczas Mistrzostw ma liczyć 4,1 km i mieć 136 metrów przewyższenia. Jeden kilometr długości będzie miała trasa pierwszych w historii Mistrzostw Polski w sprintach XCE tzw. eliminatorach - konkurencji rozgrywanej w niezwykle atrakcyjnej formule. Eliminator jest wyścigiem sprinterskim rozgrywanym na takich samych zasadach, jak znane doskonale wszystkim kibicom Justyny Kowalczyk sprinty w narciarstwie klasycznym. Trasa eliminatorów będzie bardzo atrakcyjna dla widzów, gdyż będzie usytuowana na stoku i praktycznie z jednego miejsca będzie można zobaczyć każdy jej odcinek.

IMG_0319

W niedzielę 2 czerwca trasę przetestował aktualny Mistrz Polski, olimpijczyk z Londynu Marek Konwa. Nie krył on zaskoczenia poziomem trudności trasy i wkładu jaki organizatorzy włożyli w jej przygotowanie – Ukształtowanie terenu jest bardzo ciężkie. Mamy strome podjazdy, a sekcje które są gotowe robią wrażenie. Zawodnicy będą mieli z czym się zmagać na trasie. Wystarczy dopracować kilka zjazdów. Będą bardzo fajne single porównywalne jak na Pucharach Świata. Trasa będzie bardzo ciekawa i widowiskowa dla kibiców – mówi ubiegłoroczny Mistrz Polski.

mapa_trasy_XC

Ostatni miesiąc organizatorzy wykorzystają na dopracowanie szczegółów, oznaczenie i wytyczenie trasy otwartego maratonu MTB, na którym swoich sił będzie mógł spróbować każdy aktywny amator, rowerowy hobbista. Do wyboru będą dwa dystanse MINI ok. 30 km oraz MAXI ok. 60 km. Ponadto odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy na dystansie 15 km, w którym udział będzie mógł wziąć każdy kto będzie chciał przejechać się po pięknych okolicznych terenach.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie internetowej – www.mtb2013.pl


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl