Beskidy MTB Trophy dla Brzózków

Głównymi faworytami wyścigu byli: Piotr i Adrian Brzózka (JBG2 PROFESSIONAL MTB TEAM ), Sebastian Szraucner (RADSPORT BOMM ), Patryk Piasecki (ALGIDA KROSS CENTRUM ROWEROWE OLSZTYN ), Ondrej Fojtik (X-SPORTS CANNONDALE KOMA ), Christian Sloth Christiansen (VARDE CYKLELKLUB). Od początku pierwszego etapu, właśnie tych zawodników oglądaliśmy w czołówce, między nimi rozgrywały się losy każdego etapu. Na początek zawodnicy pokonywali etap stosunkowo łatwy w porównaniu z kolejnymi dniami, podjazdy prowadziły głównie po szutrowych drogach.

2

Po pokonaniu prawie 70km do mety dotarli we dwóch zawodnicy JBG2, zwycięzcą etapu został Piotr Brzózka. Drugi etap stał pod znakiem błota, tego dnia było go zdecydowanie najwięcej. Tego dnia bracia Brzózka znów odjechali od reszty zawodników, jednak tego dnia utrzymał się z nimi także Patryk Piasecki, który ukończył etap na 3 miejscu tracąc do zwycięzcy zaledwie 15 sekund. Trzeci dzień to królewski, najdłuższy etap z największą sumą przewyższenia, kolejny popis jazdy zawodników JBG2, tym razem ze zwycięstwem Adriana Brzózki. Sebastian Szraucner zajął tego dnia 3 miejsce odrabiając straty z dnia poprzedniego do Patryka Piaseckiego. Przed ostatnim etapem, tych dwóch zawodników dzieliły tylko 3 minuty, najniższy stopień podium był w zasięgu Patryka, jak i Sebastiana. Po kolejnych opadach deszczu organizatorzy w trosce o bezpieczeństwo zawodników zdecydowali się skrócić ostatni etap do 46km.

3

Po skróceniu na trasie znalazło się kilka podjazdów, które idealnie nadawały się do ataków. Piotr i Adrian Brzózka podążali samotnie do mety. Za ich plecami toczyła się rywalizacja o trzecie miejsce, Sebastian Szraucner zdołał przeprowadzić atak, jednak udało mu się odrobić tylko 20 sekund. Dzięki małej stracie  do Sebastiana trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymał Patryk Piasecki.

4

W rywalizacji kobiet miała trzy główne bohaterki: Ase Erlandsson (ALLEBIKE OF SWEDEN), Justynę Frączek (MURAPOL TWOMARK GRUPA PM SPECIALIZED), Hanne Verheles (BBB RACING). Szwedka zwyciężyła w klasyfikacji generalnej stając na najwyższym stopniu podium aż trzy razy. W ostatnim etapie na pierwszym miejscu po sprinterskim finiszu przyjechała Justyna Frączek. Hanna Verheles zajęła trzecie miejsce na zakończenie wyścigu.

5

Siódma edycja wyścigu, na pewno na długo zostanie nam w pamięci. Beskidy po raz kolejny pokazały swój nieprzewidywalny charakter. Na starcie wyścigu stanęło 462 zawodników, ukończyło go 312 – ta statystyka jasno pokazuje jak cennym jest koszulka finishera wyścigu Beskidy MTB Trophy. Już teraz zapraszamy za rok na kolejną edycję wyścigu, a także na rozgrywany na przełomie lipca i sierpnia wyścig Sudety MTB Challenge.